Zamknij
REKLAMA

Będzie cieplej i taniej - termomodernizacja szkoły wykonana

15:13, 14.11.2017 | UM Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj
Będzie cieplej i taniej - termomodernizacja szkoły wykonana - fot. UM Sępólno Krajeńskie

Zakończyły się prace związane z termomodernizacją obiektu szkolnego w Zalesiu w Gminie Sępólno Krajeńskie. To jeden z trzech budynków wyznaczonych do remontu, w ramach gminnego programu termomodernizacji obiektów publicznych. Wykonane prace będą skutkowały sporymi oszczędnościami w opłatach za ciepło. 

- Cały budynek został ocieplony. Szkoła zyskała też nową, kolorową elewację. Naprawiono także kominy - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. - Dodatkową atrakcją dla najmłodszych są budki lęgowe, zainstalowane pod rynnami. Dzięki temu uczniowie będą mogli przyglądać się z bliska życiu ptaków.

Szkoła w Zalesiu jest jednym z trzech obiektów objętych programem termomodernizacji. Niebawem prace rozpoczną się na budynku siłowni przy Centrum Sportu i Rekreacji. Tam oprócz ocieplenia ścian, wymienione zostaną okna, drzwi oraz system ogrzewania.

Trzecim i najdroższym zadaniem, będzie termomodernizacja gmachu Ratusza. Obiekt, w którym mieszczą się zarówno Urząd Miejski jak i Starostwo Powiatowe, będzie ocieplany w przyszłym roku.

Termomodernizacja wszystkich trzech obiektów ma kosztować łącznie około 2 milionów złotych. 60 procent tej kwoty stanowić będzie dofinansowanie pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

(UM Sępólno Krajeńskie)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone