Zamknij

Nowy sprzęt w wypożyczalni

11:06, 13.06.2018 | UM Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj
Nowy sprzęt w wypożyczalni - fot. Aleksandra Goldyszewicz

Nowe żaglówki już od tego sezonu będą do dyspozycji mieszkańców i turystów na plaży w Sępólnie Krajeńskim. Tamtejsza wypożyczalnia sprzętu wodnego wzbogaciła się o  nowe jednostki pływające.

Pierwsze dwie łodzie żaglowe już są. To zupełnie nowe jednostki klasy Sigma.  Będą one dużą atrakcją nie tylko ze względu na swoje parametry techniczne, ale również dlatego, że do tej pory sępoleńska wypożyczalnia nie dysponowała żaglówkami. 

- Docelowo wszystkich żaglówek w wypożyczalni będzie pięć. Będzie to sprzęt w pełni dostępny dla mieszkańców i turystów. Wymagane będzie jednak okazanie uprawnień żeglarskich - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. 

Pozostałe łódki, rowery wodne i kajaki będące na wyposażeniu sępoleńskiej wypożyczalni, nadal będzie można wynajmować praktycznie bez ograniczeń. W przyszłym roku flota sępoleńskiej wypożyczalni powiększy się także o kolejne łodzie wiosłowe z silnikami elektrycznymi.

Jeszcze latem ogłoszony zostanie także przetarg na modernizację pomostów na plaży miejskiej. Mają być one wymieniane w ciągu kilku kolejnych miesięcy. Wszystko będzie gotowe na przyszłoroczny sezon turystyczny.

(UM Sępólno Krajeńskie)
REKLAMA

Komentarze (2)

AA

0 0

Zgniją bezużyteczne, ilu z nas ma papiery na takie jednostki? 17:32, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xx

0 0

Pewnie turyści będą mieli papiery o ile tacy zawitają do Sępólna na których miasto bardzo liczy. 14:32, 15.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone