Zamknij

Ulica Przemysłowa w Sępólnie jest już gotowa

10:18, 06.07.2018 | Gmina Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj
Ulica Przemysłowa w Sępólnie jest już gotowa - fot. Gmina Sępólno Krajeńskie

Zakończyła się budowa ulicy Przemysłowej w Sępólnie Krajeńskim. To ważny trakt prowadzący między innymi do strefy w której działają sępoleńskie firmy. Była to też ostatnia droga w tej części miasta, wymagająca pilnego remontu. Inwestycja kosztowała ponad 3 miliony złotych.

Remont ulicy Przemysłowej był jednym z najważniejszych zadań w Gminnym Programie Modernizacji Dróg. Dotychczas była to droga utwardzona częściowo kostką, częściowo trylinką oraz różnymi innymi materiałami. Nie było tam też oświetlenia i chodników, choć droga ta prowadziła między innymi do jednej ze szkół. Teraz wszystko się zmieniło. "Na Przemysłowej powstał nowy asfalt, powstała ścieżka rowerowa i chodnik. Pojawiło się też oświetlenie i bezpieczne przejścia dla pieszych, szczególnie w obrębie szkoły" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Budowa kosztowała ponad 3 miliony złotych. 85 procent wartości inwestycji stanowiło dofinansowanie, które Gmina Sępólno Krajeńskie pozyskała z Unii Europejskiej.

Remont ulicy Przemysłowej zamyka proces remontów i budów ciągów komunikacyjnych w tej części osiedla. Wcześniej prace prowadzone były także na ulicach: Ks. J. Popiełuszki, Komierowskiej i Kościuszki.

(Gmina Sępólno Krajeńskie)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone