Zamknij

Sępólno: Estetyka zagrody - konkurs rozstrzygnięty

11:02, 06.11.2018 | UM Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj
Sępólno: Estetyka zagrody - konkurs rozstrzygnięty - fot. UM Sępólno Krajeńskie

Irena Pieczywek z Wilkowa właścicielką najpiękniejszej zagrody gospodarczej w Gminie Sępólno Krajeńskie. Ratusz ogłosił wyniki plebiscytu „Estetyka zagrody”. Najlepszym wręczono także atrakcyjne nagrody. 

W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 150 gospodarstw. Oceniano nie tylko ich estetykę, ale także inne aspekty wpływające na ład i porządek. Mowa tu między innymi o sposobach segregacji odpadów, metodach przechowywania środków ochrony roślin lub obecności kompostownika. 

- To wszystko wpływa na to, że w naszej gminie jest coraz lepiej pod względem estetyki i ekologii - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. 

W tym roku w gminnym rankingu pierwszą nagrodę przyznano pani Irenie Pieczywek. Wraz z mężem prowadzi ona 40 hektarowe gospodarstwo rolne. Ich największą chlubą jeżeli chodzi o estetykę, jest przydomowy teren rekreacyjny wraz ze skalniakiem.

- Był on tworzony przez trzy lata. W tym miejscu gdzie teraz mamy nowy dom, był kiedyś ładny ogródek. Szkoda mi było tych nasadzeń. Przeniosłam je w nowe miejsce, tworząc przy okazji nowy skalniak - mówi pani Irena. 

Komisja konkursowa odwiedziła wszystkie 150 zgłoszonych zagród. 15 z nich wyróżniono. Na przysłowiowym podium wraz z Ireną Pieczywek stanęły także: Halina Górska z Włościborza – miejsce drugie oraz Małgorzata Juzwa z Włościborza, Renata Miłaszewska z Radońska i Renata Szalska z Radońska zajmując ex aequo trzecie miejsce.

(UM Sępólno Krajeńskie)
REKLAMA

Komentarze (1)

arnoldoarnoldo

3 3

Nic co by porażało... jeśli to jest najpiękniejsza zagroda w całej gminie... to żal patrzeć! Jak zwykle znajomi znajomych dostali nagrody... 11:54, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone