Zamknij

Sępólno: Pomosty na plaży – zobacz postęp prac

09:23, 21.05.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Sępólno: Pomosty na plaży - zobacz postęp prac - fot. Gmina Sępólno Krajeńskie

Jeszcze przed wakacjami powinny być gotowe nowe pomosty na plaży miejskiej w Sępólnie Krajeńskim. Będą one nie tylko bardziej bezpieczne, ale także większe.

Prace wykonuje sępoleński Zakład Transportu i Usług. Inwestycja ma kosztować około 460 tysięcy złotych. Jest ona dofinansowania ze środków zewnętrznych, pozyskanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Rybackiej. 

Do tej pory pomosty były bardzo wąskie, powyginane, zniszczone już przez lata. Zimy i okres intensywnej eksploatacji powodował, że już nie dało się ich nawet regulować jeżeli chodzi o wypoziomowanie. Także całe poszycie z desek było zniszczone. – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. 

Nowe pomosty będą teraz większe i szersze. Fachowcy osadzą je na stabilnych słupach wbitych kilka metrów w dno jeziora. Będą barierki zabezpieczające oraz stanowisko dla ratowników. W miejscu bezpiecznym powstanie także wieża do skoków do wody. Sama plaża zostanie podzielona na dwie strefy. Pierwsza płytsza – dla osób, które nie potrafią pływać. Druga – dla plażowiczów potrafiących już pływać.

tekst i fot. Gmina Sępólno Krajeńskie

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MiśMiś

3 1

Deski beda gnić tak jak na molo. 00:23, 24.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

czyt.czyt.

2 1

Miś zgadza się, bo te deski nie były porządnie zakonserwowane, tak w ogóle sępoleńskie molo to jedna wielka lipa. 06:40, 24.05.2019


© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone