Zamknij
REKLAMA

Wojewoda przekazał promesę na remont mostu w Tobole

19:59, 08.08.2019 | E.S
Skomentuj
Wojewoda przekazał promesę na remont mostu w Tobole - fot. Ewa Szydeł
REKLAMA

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz przyjechał dzisiaj do powiatu sępoleńskiego z promesą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na odbudowę, zniszczonego po nawałnicy z 2017 roku, mostu na Kamionce. Mostu, który jest łącznikiem pomiędzy powiatami tucholskim i sępoleńskim. Obecnie przeprawa jest wyłączona z użytkowania ze względu na stan techniczny, co bardzo utrudnia życie mieszkańcom okolicznych gospodarstw rolnych zarówno z gminy Sępólno, jak i gminy Kęsowo.

W spotkaniu na moście w Tobole uczestniczyli: minister Łukasz Schreiber, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, radny sejmiku Marek Witkowski, starosta Jarosław Tadych, wicestarosta Andrzej Marach, burmistrz Waldemar Stupałkowski, wójt gminy Kęsowo Radosław Januszewski, radni powiatu sępoleńskiego i tucholskiego, dyrektor Zarządu Drogowego Edwin Eckert, a także mieszkańcy i rolnicy z okolicznych gospodarstw.

- Ten most to bardzo ważna inwestycja, która będzie realizowana w najbliższym czasie. Łączy on dwie gminy, ale również dwa powiaty. Bardzo się cieszę, że udało nam się dopisać to zadanie, do listy tych zadań, które są realizowane po nawałnicy. Most będzie cieszył mieszkańców, rolników i włodarzy z tych miejscowości, które będą z niego korzystały. Za kilka dni minie dwa lata od nawałnicy, która szczególnie dotknęła powiat tucholski i sępoleński. Ciężko pracowaliśmy ze służbami i z samorządowcami, aby po tej tragedii jak najwięcej udało nam się odbudować. Dwa lata skutecznego działania to 300 mln zł, które zostały skierowane na te tereny. Myślę, że nie mamy czego się wstydzić. - mówił dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz na spotkaniu z samorządowcami i mieszkańcami w Tobole.

Promesę, opiewającą na kwotę 482 tys. zł wojewoda wręczył burmistrzowi Waldemarowi Stupałkowskiemu. To kwota, która pokryje 80 % kosztów inwestycji.

- Mosty łączą - mówił wójt gminy Kęsowo - ten most jest symbolem, łączy gminy Sępólno i Kęsowo, powiaty sępoleński i tucholski, Krajnę i Bory Tucholskie. Cieszę się, że znów będzie służył mieszkańcom i rolnikom obu sąsiadujących gmin i powiatów.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Bronisław KomBronisław Kom

8 2

Znowu ten PiS. Gdyby nie ta partia to ten nieudacznik z powiatu ze świtą nie miałby okazji się fotografować, przecinać wstęgi i udawać że "tymy ryncamy to zbudowałem". Zdegradowali drogi , mosty, itd. a teraz skamlą za kasą. 21:20, 08.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborcawyborca

6 2

Teraz można wiele ! W telewizji niedawno ci partacze i złodzieje z Platformy mówili,że teraz PiS przestał budować drogi ba nawet wstrzymał ich budowy.Znowu łżą, niech lepiej oni rozliczą się ze swoich podróży samolotami za pieniądze podatników. To są przelatane miliony zł. !!! Kłamali, kradli i kablowali całe 8 lat i nadal to robią więc w jesiennych wyborach Polacy dadzą im kopa i zagłosują na PiS. 07:32, 09.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wertywerty

0 2

siedzieć na łasce 500+ i hejtowac w necie to pasi ?,nerwusy na plażę chłodna woda działa cuda 13:46, 14.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz