Zamknij

Dzień Myśli Braterskiej

10:16, 23.02.2021 | E.S
Skomentuj Dzień Myśli Braterskiej - fot. Andrzej Ossowski
REKLAMA

W dniu 22 lutego skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Data 22 luty nie została na święto skautingu wybrana przypadkowo. Tego dnia w 1857 roku urodził się twórca skautingu sir Robert Baden-Powell, a w 1889 roku jego żona Olave Baden-Powell.

Święto to ustanowiono w 1926 roku na 4 Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w Stanach Zjednoczonych. Po jakimś czasie zaczęli je obchodzić również skauci.

Ten dzień ma uświadomić skautom, jak wielu jest ich na świecie i że wszyscy niezależnie od wieku, narodowości, czy rasy są braćmi.

Tradycyjnie w tym dniu skauci na całym świecie składają sobie życzenia, organizują spotkania przy ognisku, organizują gry terenowe lub inne formy obchodów swojego święta.

W niedzielę 21 lutego w sali kinowej MGOK w Więcborku obchodzono Dzień Myśli Braterskiej z udziałem Szczepu Więcborskich Drużyn Harcerskich. W związku z epidemią Covid-19 spotkanie odbyło się z zachowaniem wymogów sanitarnych, wszyscy musieli zachować odpowiedni dystans i chodzić w maseczkach, zwolnieni z tego byli tylko prowadzący i harcerki śpiewające piosenki .

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu harcerskiego. Nie zabrakło też symbolicznego ogniska stworzonego z kilku palących się zniczy. Spotkanie było okazją do wręczenia kliku osobom nominacji na stopień Przewodnika, wręczeniu odznaczeń harcerskich i chust Harcerzom i Zuchom. Przy okazji zostali uhonorowani przedstawiciele firm, instytucji i osoby prywatne, które wspomogły harcerzy w remoncie ich siedziby.

Mimo, że spotkanie trwało ponad dwie godziny wszystko toczyło się w takim tempie, że nie sposób było zanotować wszystkie nazwiska i wszystkie kolejne części uroczystości, które były przeplatane występami muzycznymi i wspólnym śpiewaniem.

Na koniec przedstawiciele rodziców podziękowali Kacprowi Sosnowskiemu za pracę z dziećmi, a Pan Waldemar Kuszewski, Burmistrz Więcborka wspólnie z Przewodniczącą Rady Anną Łańską podziękowali druhowi Kacprowi i wszystkim osobom zaangażowanym w utworzenie Szczepu Więcborskich Drużyn Harcerskich i życzyli wszystkim harcerzom dalszych sukcesów.

Zdjęcia i tekst A. Ossowski

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%