Zamknij
REKLAMA

Piknik Przyjaźni w kraju kwitnącej wiśni

18:37, 03.09.2019 | MGOPS Więcbork
Skomentuj
Piknik Przyjaźni w kraju kwitnącej wiśni - fot. MGOPS Więcbork
REKLAMA

Około 400 osób bawiło się na Stadionie Miejskim Więcborku na corocznym Pikniku Przyjaźni. Tym razem uczestnicy imprezy przenieśli się do Azji, bowiem przewodnim motywem imprezy była Japonia i tamtejsze „Hanami”, czyli zwyczaj podziwiania kwiatów kwitnącej wiśni. Wspaniale przystrojony stadion przez Świetlicę Środowiskową „UŚMIECH” w Więcborku robił niesamowite wrażenie.

Tradycyjnie już, dzieci i osoby niepełnosprawne otrzymały paszport, do którego należało wkleić obrazek, otrzymany po ukończeniu danej konkurencji. A tych było sześć, m.in. rzut japonką do celu, bieg z sumitą, czy slalom z sushi. Po zebraniu sześciu naklejek, paszport wymieniany był na nagrodę. Do dyspozycji były również trampoliny, eurobungi i kule wodne. Nie zabrakło baniek mydlanych, malowania twarzy i skręcania balonów, w które zaangażowali się niezawodni wolontariusze z Programu Erasmus+. Każdy mógł też zrobić sobie zdjęcie z sumitą oraz wcielając się w zjawiskową gejszę.

O oprawę muzyczną, nagłośnienie oraz wystrój sceny zadbał Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku. Wystąpili artyści z Klubu Samopomocy „DOMEK” w Więcborku, Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sępólnie Krajeńskim, Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku. Imprezę poprowadziły Anna Kamińska, Joanna Nowakowska i Dorota Jendrzejek. Jak zwykle świetnie wypadły tańce animacyjne.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz karate w wykonaniu Mieszka Stypy.

Organizatorzy przygotowali całą masę smakołyków. Były m.in. ciasteczka z wróżbą, mrożona herbata, wata cukrowa, popcorn, zakręcone ziemniaczki, kiełbasa z grilla, nachosy i cała masa wypieków.

Na zakończenie uczestnicy imprezy w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka”, stworzyli ogromny pociąg. W rolę konduktora wcielił się burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski.

Organizatorem imprezy były: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku, Świetlica Środowiskowa „UŚMIECH” w Więcborku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku wraz z Klubem Samopomocy „DOMEK” w Więcborku, Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie w Więcborku, Fundacja Gospodarcza PRO Europa z Torunia, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku, Urząd Miejski w Więcborku.

Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują firmie „Wynajem Namiotów Cateringowych” – www.namioty-cateringowe.pl

Piknik Przyjaźni finansowany był przez:

1. Gminę Więcbork/Miejsko-Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku
2. Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku wraz z Klubem Samopomocy DOMEK w Więcborku
3. Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie w Więcborku ze środków Burmistrza Więcborka, otrzymanych w ramach otwartego konkursu ofert „ORGANIZACJA I WSPÓŁORGANIZACJA IMPREZ INTEGRACYJNYCH Z UDZIAŁEM OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”
4. Fundację Gospodarczą PRO EUROPA z Torunia z Funduszy Europejskich
5. Stowarzyszenia DOROŚLI-DZIECIOM w Sępólnie Krajeńskim, wydatkowanych w ramach programu ERASMUS+.

(MGOPS Więcbork)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

gość gość

10 7

Brawo P. Burmistrzu! Jest Pan do tańca i do różańca.?? 20:01, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz