Zamknij
REKLAMA

Kontrole opłat za posiadanie psa

18:11, 10.10.2020 | E.S
Skomentuj Obraz Cedric Clooth z Pixabay
REKLAMA

Urząd Miejski w Wyrzysku informuje, że od 2 listopada 2020 r. planowane są na terenie Miasta i Gminy Wyrzysk kontrole pod względem uiszczonej opłaty za posiadanie psa. 

Na stronie internetowej urzędu pojawiła się informacja podpisana przez Burmistrz Wyrzyska Bogusławę Jagodzińską: w której czytamy:

Urząd Miejski w Wyrzysku informuje, że od 2 listopada 2020 r. planowane są na terenie Miasta i Gminy Wyrzysk kontrole pod względem uiszczonej opłaty za posiadanie psa. W związku z powyższym podczas kontroli każda osoba, na której ciąży obowiązek podatkowy zobowiązana będzie do okazania organowi kontrolującemu potwierdzenia uiszczenia ww. opłaty.

Jednocześnie informuję, że zgodnie z art. 18a i art 19 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. Z 2019 r. poz. 1170) obowiązek podatkowy dotyczący opłaty od posiadania psów ciąży na osobach fizycznych posiadających psy. Obowiązek podatkowy powstaje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym powstały okoliczności uzasadniające powstanie tego obowiązku i wygasa z końcem miesiąca, w którym ustały okoliczności uzasadniające ten obowiązek.

Nieuiszczenie opłaty za psa skutkuje egzekucją w trybie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa oraz ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%