Zamknij
REKLAMA

Wyrzysk: Matka z synem odpowiedzą za kradzież balotów z pola

13:44, 05.09.2017 | źródło: KPP Piła
Skomentuj Wyrzysk: Matka z synem odpowiedzą za kradzież balotów z pola - fot. Ewa Szydeł
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali sprawców kradzieży 18 balotów z pola o wartości blisko 2 tys. złotych. Funkcjonariusze w całości odzyskali skradzione mienie. Matka z synem usłyszeli już zarzuty, za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do 5 lat - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

3 września br. policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku uzyskali informację, że z pola na terenie gminy Wyrzysk skradziono baloty sprasowanej słomy. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 2 tys. złotych. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Dobre rozpoznanie terenu gminy przez mundurowych sprawiło, że szybko ustalili miejsce, gdzie prawdopodobnie mogło znajdować się skradzione mienie.

Mundurowi w godzinach wieczornych weszli na ustaloną posesję. Policjanci za budynkiem gospodarczym ujawnili 18 balotów, które nie były własnością gospodarzy. 54-letnia kobieta i jej 31-letni syn przyznali się, że ukradli baloty, gdyż ich zbiory nie były tak owocne, a chcą dobrze przygotować się do zimy. Amatorzy cudzego mienia w ciągu kilkunastu godzin przewieźli ciągnikiem rolniczym baloty z pola do siebie na posesję.

Zostali zatrzymani przez policjantów i przewiezieni do Komisariatu Policji w Wyrzysku, a następnie usłyszeli zarzuty kradzieży. Policjanci w całości odzyskali skradzione mienie mienie. Za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 5 lat.

(źródło: KPP Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%