Zamknij

Wysoka: Termomodernizacje budynków użyteczności publicznej w toku

16:19, 07.07.2017 | źródło: UMiG Wysoka
REKLAMA
Skomentuj
fot. UMiG Wysoka

Trwa termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Tłukomach i Szkoły Podstawowej w Mościskach.

Roboty w obydwu obiektach prowadzone są w ramach realizowanego przez Miasto i Gminę Wysoka unijnego projektu pn. „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej im. Wacława Popiela w Mościskach oraz świetlicy wiejskiej w Tłukomach”.

Prace w świetlicy w Tłukomach są już daleko zaawansowane, a efekty robót widać już gołym okiem. Termomodernizacja szkoły w Mościskach ruszyła natomiast z końcem roku szkolnego.

Budynki m.in. zostaną ocieplone, wymienione zostanie i docieplone pokrycie dachowe, tam, gdzie jest to konieczne wstawione zostaną nowe okna i drzwi, zmodernizowane zostaną instalacje wewnętrzne i centralnego ogrzewania. Na obu budynkach zamontowane zostaną instalacje solarne. Inwestycję realizuje firma TIVOLO z Zakrzewa.

Głównym celem projektu jest kompleksowa modernizacja energetyczna 2 obiektów użyteczności publicznej, a tym samym poprawa efektywności energetycznej, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i kosztów ogrzewania, co zaowocuje lepszymi warunkami do korzystania przez jego użytkowników.

Realizacja projektu, który realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, działania 3.2 Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym, poddziałania 3.2.1. Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej, zgodnie z umową przewidziana jest do końca grudnia tego roku.

Wartość projektu po zakończonej procedurze zamówień publicznych wynosi 1.237.140,79 zł. Wartość dofinasowania - 899.265,92 zł.

(źródło: UMiG Wysoka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone