Zamknij
REKLAMA

Mł. insp. Robert Chwedczyk objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji

16:45, 30.08.2017 | źródło: KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Mł. insp. Robert Chwedczyk objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji - fot. KPP Złotów

W dniu dzisiejszym mł. insp. Robert Chwedczyk został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie - informuje KPP w Złotowie.

30 sierpnia br., o godz. 12:00, w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Złotowie rozpoczęła się uroczystość objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie.

W uroczystej zbiórce wzięli udział Kadra kierownicza złotowskiej jednostki, pani Komendant Szkoły Policji w Pile, Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, przedstawiciele samorządów lokalnych na czele ze Starostą Powiatu Złotowskiego i Przewodniczącą Rady Powiatu Złotowskiego, Burmistrzowie, Wójtowie Komendant Powiatowy PSP w Złotowie, Przewodniczący ZT NSZZ Policjantów KPP w Złotowie, Przewodnicząca ZT NSZZ Pracowników Policji, Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, przedstawiciele lokalnych mediów, policjanci i pracownicy złotowskiej komendy.

Uroczystość uświetniła obecność p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki.

Uroczystość odbyła się zgodnie z policyjnym ceremoniałem. Na wstępie wprowadzono sztandar Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, następnie dowódca uroczystości złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu.

W oficjalnej części uroczystości odczytany został rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu o powołaniu mł. insp. Roberta Chwedczyka na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie. Następnie odbyło się uroczyste powitanie obejmującego stanowisko Komendanta ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Złotowie oraz złożenie meldunku o objęciu stanowiska Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu.

Oficjalną częścią uroczystej zbiórki były okolicznościowe przemówienia. Głos zabrali: p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, obejmujący stanowisko Komendant Powiatowy Policji w Złotowie mł. insp. Robert Chwedczyk, Przewodnicząca Rady Powiatu Złotowskiego Jadwiga Harbuzińska-Turek i Starosta Złotowski Ryszard Goławski.

Kolejną częścią uroczystej zbiórki było wręczenie promes nagrodowych przyznanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Promesy otrzymali policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotowie - mł. asp. Olimpia Gapińska oraz sierz. szt. Damian Grelak. Wyróżnieni policjanci podczas pełnienia służby w dniu 14 lipca 2017r. ryzykując własnym życiem weszli do płonącej przyczepy kempingowej i uratowali życie 22-letniego mężczyzny.

Po odprowadzeniu sztandaru i złożeniu meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu był czas na gratulacje i okolicznościowe kwiaty.

(źródło: KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone