Zamknij
REKLAMA

Nie był w stanie o własnych siłach wysiąść z pojazdu. Miał prawie 3 promile

16:14, 04.07.2022 | .
Skomentuj fot. policja.pl
REKLAMA

W ostatnich dniach czerwca tego roku na DK 22 w miejscowości Lędyczek, zatrzymany został nietrzeźwy kierowca. Ujął go 37-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego, który poruszał się za jego pojazdem od strony miejscowości Człuchów - informuje mł. asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

37-latek o podejrzeniu, że jadący przed nim kierowca Seata, może znajdować się pod wpływem alkoholu, powiadomił poprzez numer alarmowy dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji ze Złotowa. Nie rozłączając rozmowy informował gdzie się znajduje.

Podejrzany kierowca Seata nie mógł utrzymać prostego toru jazdy, zjeżdżał na pobocze, a następnie na przeciwległy pas ruchu, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Gdy w pewnym momencie pojazd zjechał na stację paliw w miejscowości Lędyczek, zgłaszający zajechał mu drogę, podbiegł do zatrzymanego pojazdu i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę.

Za kierownicą siedział 40-latek, który miał wyraźny problem z wysłowieniem się. Na miejscu pasażera siedział 23 letni mężczyzna, który również był pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Przybyli po chwili na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Okonku, sprawdzili stan trzeźwości ujętego kierowcy, który w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu i nie był w stanie o własnych siłach wysiąść z pojazdu.

Po sprawdzeniu nietrzeźwego w policyjnych systemach, okazało się, że nie była to pierwsza jazda pod wpływem alkoholu. 40-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego, posiadał już dwa aktualne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Pojazd, którym się poruszał, został odholowany na policyjny parking. Mężczyzna usłyszy dwa zarzuty : kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu (art. 178a §1 k.k.) oraz niestosowania się do orzeczonych przez Sąd środków karnych (art. 244k.k. ), za popełnione przestępstwa grozić może kara do lat 5 pozbawienia wolności.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%