Zamknij
REKLAMA

Powiat złotowski: Za lekceważenie stanu epidemii poniosą surowe konsekwencje

17:20, 31.03.2020 | źródło: KPP Złotów
Skomentuj fot. KPP Złotów
REKLAMA

W obliczu zagrożenia epidemicznego każdy z nas liczy na wspólną odpowiedzialność, zdrowy rozsądek oraz przestrzeganie nałożonych zakazów. Nie wszyscy jednak stosują się do tych zasad, dlatego policjanci patrolują teren powiatu złotowskiego również pod kątem grupowania się osób. Za takie przypadki naruszenia przepisów i narażania na rozprzestrzenianie epidemii będą wyciągane surowe, określone prawem konsekwencje - informuje KPP w Złotowie.

W poniedziałek 30 marca policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu zauważyli, że na placu za kościołem w miejscowości Brzeźnica zebrała się grupa trzech osób, nie respektując tym samym zakazu gromadzenia się. Trójka młodych mężczyzn siedziała przy rozpalonym ognisku i spożywała alkohol. W trakcie interwencji tłumaczyli, że spotkali się przy ognisku by wspólnie porozmawiać i spożyć zakupiony alkohol. W związku z lekceważącym i nieodpowiedzialnym zachowaniem mężczyzn, używaniem słów wulgarnych i sprzeciwem przyjęcia mandatu karnego, policjanci skierowali wobec nich wnioski o ukaranie do sądu.

Przypominamy również, że w związku z wejściem w życie obostrzonych przepisów dotyczących braku możliwości grupowania się osób, złotowska Policja dla zminimalizowania ryzyka zakażenia nadaje z radiowozu komunikat dotyczący pozostania w domach i nie gromadzenia się. Nagrany komunikat, jest emitowany przez głośnik i odtwarzany w czasie przejazdu ulicami miasta, a także w pobliżu sklepów wielkopowierzchniowych, skwerów i innych miejsc najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców powiatu złotowskiego.

W obliczu zagrożenia epidemicznego każdy z nas liczy na wspólną odpowiedzialność, zdrowy rozsądek oraz przestrzeganie nałożonych zakazów. Nie wszyscy jednak stosują się do tych zasad, dlatego policjanci patrolują miasto również pod kątem grupowania się osób. Za takie przypadki naruszenia przepisów i narażania na rozprzestrzenianie epidemii będą wyciągane surowe, określone prawem konsekwencje.

(źródło: KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz