Zamknij

Groźny wypadek na moście

20:09, 18.02.2021 | źródło: KP PSP Złotów
Skomentuj fot. KP PSP Złotów
REKLAMA

Krótko przed północą 17 lutego 2021 roku do stanowiska kierowania PSP w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej DW 188 pomiędzy Jastrowiem a miejscowością Górzna (Gmina Złotów). Informacja wskazywała na udział trzech pojazdów (jedna ciężarówka i dwa samochody osobowe) - informuje st.asp. Kazimierz Wiebskowski z KP PSP w Złotowie. 

Do działań skierowano zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Złotowa i OSP z Jastrowia. W chwili dojazdu służb droga była całkowicie zablokowana przez pojazd ciężarowy, który w wyniku bardzo złych warunków pogodowych wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne na moście. 

Kierujący opuścił pojazd o własnych siłach nie doznając obrażeń. 

W miejscu poprzedzającym rozbitą ciężarówkę doszło do zderzenia jeszcze dwóch samochodów osobowych, którymi łącznie podróżowały trzy osoby. Po przebadaniu przez obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego wszyscy pozostali w miejscu zdarzenia. 

Strażacy wraz z policjantami wstrzymali całkowicie ruch, zabezpieczono wycieki płynów eksploatacyjnych z pojazdów, oświetlono teren akcji. 

W celu udrożnienia ruchu i zniwelowania powstałego zagrożenia, śliskości jezdni wezwano dodatkowe służby pomocy drogowej, piaskarkę, dźwig. Po zabraniu przez służby techniczne uszkodzonych pojazdów usunięto resztki powypadkowe, przywrócono ruch na drodze.

Zdarzenie było obsługiwane łącznie przez osiem pojazdów wszystkich służb, jedenastu strażaków i 9 osób pozostałych podmiotów. Akcja trwała ponad 5 godzin.

(źródło: KP PSP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%