Zamknij
REKLAMA

Groził i znieważył policjantów udzielających mu pomocy

18:44, 13.04.2021 | źródło: KPP Złotów
Skomentuj fot. KPP Złotów
REKLAMA

Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego złotowskiej jednostki jako pierwsi dotarli na miejsce interwencji, która dotyczyła próby samobójczej. Młody mężczyzna potrzebował pilnej pomocy, ponieważ zamknął się w łazience i pociął sobie żyletką przedramię. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie błyskawicznie dotarli na miejsce zdarzenia, dzięki zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy i obezwładnieniu mężczyzny zapobiegli dalszej autoagresji oraz udzielili rannemu pomocy przedmedycznej - informuje KPP w Złotowie.

Już na etapie szkolenia podstawowego policjanci poznają zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy funkcjonariusz wie jak należy postępować z osobą nieprzytomną, poparzoną, czy ranną w wyniku poważnego wypadku. Jednak każda interwencja związana z udzielaniem pomocy jest stresująca, wymaga opanowania i profesjonalizmu. Tak było w przypadku zdarzenia do jakiego doszło w mieszkaniu na terenie Złotowa.

W niedzielę (11 kwietnia) około godziny pierwszej w nocy do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie trafiła informacja od zaniepokojonej znajomej młodego mężczyzny, który miał zabarykadować się w łazience i próbować popełnić samobójstwo. Ze zgłoszenia wynikało, że żyletką pociął on sobie lewe przedramię i mocno krwawi.

Na miejsce błyskawicznie przyjechali policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego złotowskiej jednostki. Sytuacja była bardzo poważna, bo mężczyzna posiadał głębokie rany cięte przedramienia, których dokonał przy pomocy żyletki. Policjanci wyważyli drzwi, dzięki czemu mogli błyskawicznie obezwładnić mężczyznę i wyrwać mu z ręki żyletkę, którą przyłożył do szyi. Kiedy desperat był już bezpieczny przystąpili do czynności związanych z pomocą przedmedyczną. To pozwoliło na zatamowanie krwawienia.

Podczas interwencji mężczyzna był agresywny i nie chciał wykonywać poleceń policjantów. Ponadto groził funkcjonariuszom pozbawieniem życia i zdrowia oraz wielokrotnie znieważył mundurowych, którzy udzielali mu pomocy. 36-latek po opatrzeniu przedramienia przez ratowników medycznych został zatrzymany i przewieziony do złotowskiej komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Jak ustalili policjanci przed podjęciem interwencji pijany i zakrwawiony 36-latek awanturował się w swoim mieszkaniu. Podczas dalszych czynności realizowanych przez śledczych okazało się że to nie pierwsze zdarzenie z udziałem 36-latka, który pod wpływem alkoholu stawał się agresywny i nieobliczalny.

Kilkanaście dni wcześniej, także dopuścił się próby samookaleczenia, terroryzował bliskie mu osoby informując, że popełni samobójstwo a następnie groził i znieważał interweniujących policjantów.

Sąd Rejonowy w Złotowie na wniosek wniosek policji i prokuratury tymczasowo aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie wobec funkcjonariuszy gróźb pozbawienia życia celem zmuszenia do odstąpienia od prawnych czynności służbowych grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas wykonywania obowiązków służbowych grozi kara do roku pozbawienia wolności.

(źródło: KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%