Zamknij

Zmiany na stanowiskach kierowniczych w bydgoskich komisariatach

21:42, 26.09.2021 | źródło: KMP w Bydgoszczy
fot. policja.pl
REKLAMA

W ostatnich dniach nastąpiły zmiany na stanowiskach kierowniczych w komisariatach podległych Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Komendantem komisariatu na Śródmieściu został podinspektor Jarosław Orzechowski, a komendantem komisariatu na Szwederowie podinspektor Dariusz Grzeszczak - informuje KMP w Bydgoszczy.

W dwóch bydgoskich komisariatach Policji odbyły się uroczyste zbiórki związane ze zmianą komendantów jednostek. Mowa o Komisariacie Policji Bydgoszcz- Śródmieście i Komisariacie Policji Bydgoszcz- Szwederowo. W zbiórkach uczestniczyli policjanci i pracownicy cywilni komisariatów. Rozkazy personalne powołanym z dniem 23 września 2021 roku na stanowiska komendantów jednostek wręczył Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy inspektor Witold Markiewicz wraz ze swoim I Zastępcą nadkomisarzem Jarosławem Zdunkiem.

Komendantem komisariatu na Śródmieściu został podinsp. Jarosław Orzechowski dotychczasowy komendant komisariatu na Szwederowie. Natomiast pracą policjantów z bydgoskiego Szwederowa będzie kierował podinsp. Dariusz Grzeszczak dotychczasowy Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Podinspektor Jarosław Orzechowski wstąpił do policji w lipcu 1992 roku. Przez większość swojej służby był związany z pionem kryminalnym pełniąc służbę w komisariatach na Szwederowie i Wyżynach. Od lipca 2006 pełni służbę na stanowiskach kierowniczych począwszy od Kierownika Referatu Wydziału Kryminalnego w komisariacie na Wyżynach, aż po  Naczelnika tego wydziału. Następnie w 2014 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz- Błonie, a trzy lata później Komendanta Komisariatu Bydgoszcz- Szwederowo. Z dniem 23 września 2021 roku Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy powołał go na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz- Śródmieście. Podinsp. Jarosław Orzechowski w 2016 roku został odznaczony brązową odznaką „Zasłużony Policjant”.
 
Podinspektor Dariusz Grzeszczak wstąpił do Policji w maju 2000 roku. Przez pierwsze lata pełnił służbę patrolową w komisariacie w Szubinie, a później w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. W tej jednostce od 2006 roku związał z pionem kryminalnym. Od listopada 2012 roku do sierpnia 2013 roku został delegowany do pełnienia służby w Kosowie w ramach misji pokojowej EULEX. Po powrocie z Kosowa został delegowany do pełnienia służby w Centralnym Biurze Śledczym- Zarząd w Bydgoszczy. W kwietniu 2015 roku objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, a w 2017 roku Naczelnika tego Wydziału. Z dniem 23 września 2021 roku Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy powołał go na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz- Szwederowo. Podinspektor Dariusz Grzeszczak w 2014 roku został odznaczony brązową odznaką „Zasłużony Policjant”, a w 2019 roku srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę”.

(źródło: KMP w Bydgoszczy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%