Zamknij
REKLAMA

Wyrzysk: Policjanci zabezpieczyli 16 pojazdów oraz znaczne ilości części samochodowych

17:10, 13.11.2017 | źródło: KPP Piła
REKLAMA
Skomentuj
Wyrzysk: Policjanci zabezpieczyli 16 pojazdów oraz znaczne ilości części samochodowych - fot. policja.pl

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Wyrzysk. Mężczyzna bez zezwolenia przywoził z Anglii wyrejestrowane pojazdy, z przeznaczeniem do rozbiórki i dalszej sprzedaży. Funkcjonariusze zabezpieczyli 16 pojazdów oraz wiele części samochodowych, które uznane są za substancje szkodliwe dla środowiska - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPPw Pile.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku ustalili, że jeden z mieszkańców miasta na swojej posesji przechowuje pojazdy sprowadzane z zagranicy. Funkcjonariusze postanowili bliżej przyjrzeć się sprawie. Przeanalizowali zebrany materiał i ustalili, że 31-letni mężczyzna bez wymaganego zezwolenia sprowadza z Anglii wyrejestrowane pojazdy z przeznaczeniem do rozbiórki i dalszej sprzedaży, co jest absolutnie zabronione. Policjanci błyskawicznie przystąpili do realizacji.

10 listopada br. funkcjonariusze weszli na ustaloną posesję. Podczas przeszukań pomieszczeń gospodarczych, śledczy ujawnili 18 pojazdów, głównie marki Opel oraz znaczne ilości różnego rodzaju części i podzespołów pochodzących od innych samochodów. Ujawnione mienie zostało zabezpieczone przez policjantów, a ich właściciel zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W działaniach udział wzięli również pracownicy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu z Delegatury w Pile.

Zatrzymany 31-letni mężczyzna przyznał się, że od połowy 2016 roku zajmował się nielegalnym procederem. Przywoził on z zagranicy bez wymaganego zezwolenia wyrejestrowane samochody. Następnie je demontował i sprzedawał na części, które według obowiązujących przepisów uznawane są za niebezpieczne odpady. Za popełnione przestępstwo, mężczyzna za więziennymi kratami może spędzić nawet 8 lat.

Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 183 § 1 Kodeksu Karnego, który mówi, że kto bez wymaganego zgłoszenia lub zezwolenia, albo wbrew jego warunkom przywozi z zagranicy lub wywozi za granicę odpady niebezpieczne, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(źródło: KPP Piła)
REKLAMA

Komentarze (3)

WbkWbk

2 0

Ale sensacja...durny przepis i wielka afera. Rozumiem gdyby te auta pochodzilk z kradziezy to ok, ale w takim przypadku...chlop chciał normalnie zarobic i żyć, ale w Polsce sie tak nie da. Pojazdy szkodliwe...ale jaja:) 22:42, 13.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Żal!!!!Żal!!!!

0 0

Gdybyśmy sprawdziłi kontrolę polskich aut które jeżdżą po naszych drogach... to myślę że 90% jest szkodliwych dla środowiska !!!! Wystarczy zobaczyć ile oleju jest na parkingach! 10:46, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nowynowy

0 0

Ale komuś bardzo zależało żeby chłopakowi dowalić... postarali się i coś znaleźli...
Brawo dla dzielnej policji.... W głowie się nie mieści.... Współczuję !!! 15:30, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone