Zamknij

Nakło: 35-letnia kobieta i jej 34-letni mąż usłyszeli zarzuty w sprawie ataku na biuro poselskie

09:06, 04.01.2018 | mł. asp. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią
REKLAMA
Skomentuj
Nakło: 35-letnia kobieta i jej 34-letni mąż usłyszeli zarzuty w sprawie ataku na biuro poselskie - fot. Łukasz Schreiber/ Twitter

Nakielscy kryminalni wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali wczoraj dwie osoby do sprawy popisania drzwi biura poselskiego jednej z partii politycznych, mającego swoją siedzibę na terenie Nakła. 34-latek i jego 35-letnia żona już usłyszeli zarzuty. Dzisiaj zostaną przesłuchani przez prokuratora.

Zgłoszenie o tym, że na drzwiach prowadzących do biura poselskiego jednej z partii politycznych ktoś w noc sylwestrową umieścił obraźliwej treści napisy, wpłynęło do dyżurnego nakielskiej komendy w  poniedziałek (1.01.18) około 13.00. Zawiadomienie w tej sprawie złożył asystent posłów.

Od początku nie wykluczano, że czyn sprawców wyczerpuje znamiona przestępstwa, co potwierdziło się po analizie prawno-karnej zebranego w sprawie materiału dowodowego. Materiały tego postępowania zostały przekazane do oceny do prokuratury.  

Nad ustaleniem sprawców tego czynu pracowali wspólnie nakielscy kryminalni oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wnikliwa analiza zgromadzonego materiału dowodowego oraz praca funkcjonariuszy przyniosła spodziewane efekty.

Wczoraj (3.01.18) policjanci ustalili osoby podejrzewane o dokonanie przestępstwa. 35-letnia kobieta i jej 34-letni mąż zostali zatrzymani około 18:30 w Nakle w miejscu zamieszkania. Oboje usłyszeli zarzut zniesławienia mogącego narazić na utratę zaufania.

Podejrzani zostaną przesłuchani przez prokuratora, który rozpatrzy wniosek jaki skierowali policjanci o zastosowanie wobec obojga policyjnego dozoru.


(art. 212 § 1 Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.)

(mł. asp. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią)
REKLAMA

Komentarze (3)

xx

1 1

Teraz napadają, a za chwilę zaczną mordować(już to przerabialiśmy w biurze poselskim w Łodzi). Tak zachowują się totalni. Dla powrotu do KORYTA gotowi są na najgorszy scenariusz.Myślę,że po zmianie ustawy o SN i KRSie sądy z takimi sobie poradzą poprzez zaostrzenie kar, czego Polacy oczekują. 07:02, 05.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aa

2 1

X oddaj przysługę krajowi oraz całemu Światu i dokonaj eutanazji. 08:17, 05.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

123123

1 0

Czekam na surową, odstraszającą karę 20:08, 05.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone