Zamknij

Złotów: Nieletni odpowiedzą za zniszczenie mienia

13:49, 12.02.2018 | źródło: KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Złotów: Nieletni odpowiedzą za zniszczenie mienia - fot. KPP Złotów

Policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Złotowie ustalili tożsamość czterech nieletnich mieszkańców Złotowa, którzy w styczniu br., zniszczyli urządzenia małej architektury w Parku Miejskim w Złotowie. Straty jakie poniósł Urząd Miasta w Złotowie sięgają 2500 tysiąca złotych. Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich - informuje KPP w Złotowie.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotowie dwukrotnie otrzymali informacje, o zniszczeniu drewnianych urządzeń małej architektury w Złotowie na terenie Parku Miejskiego przy ul. 600-lecia. 1 stycznia br. zniszczono płot przy placu zabaw oraz pergole, w których uszkodzono przęsła i ażurowe elementy. 13 stycznia br. w tym samym miejscu ponownie zniszczono naprawione wcześniej drewniane pergole. Straty Urząd Miasta w Złotowie oszacował na kwotę blisko 2500 tysiąca złotych.

W związku ze zgłoszeniami, policjanci natychmiast zajęli się wyjaśnianiem okoliczności i ustalaniem sprawców zniszczenia mienia. Policjanci ustalili, że zniszczenie pergoli i płotu przy placu zabaw 1 stycznia br. jest "dziełem" dwóch chłopców wieku 14 lat. Za zniszczenie pergoli 13 stycznia br. odpowiada dwóch 16-latków. Nieletni zostali przesłuchani i przyznali się do zarzucanych im czynów.

14-latkowie wyjaśnili, że będąc w parku, dla zabawy przeskakiwali przez płotek na hulajnodze, następnie jeździli po nim łamiąc deski. Z drewnianych pergoli wyciągali deski, które połamali. Nie potrafili wytłumaczyć swojego nagannego zachowania.

16-latkowie wyjaśnili, że dla urozmaicenia czasu spacerowali po mieście. Będąc w parku, z niewiadomego powodu zaczęli kopać w drewniane pergole, łamiąc w nich deski. Po wszystkim poszli do domu. Wyrazili skruchę, ale nie potrafili wytłumaczyć powodów swojego zachowania.
O losie nastolatków zdecyduje teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.

(źródło: KPP Złotów)
REKLAMA

Komentarze (1)

ObserwatorObserwator

0 0

Porównując treść artykułu z oryginalnym,można zauważyć różnicę to złapał tych nieletnich... 22:14, 12.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone