Zamknij

Miała ponad promil alkoholu w organizmie i wiozła samochodem swoje dzieci

14:32, 13.02.2018 | źródło: KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Miała ponad promil alkoholu w organizmie i wiozła samochodem swoje dzieci - fot. policja.pl

Ponad promil alkoholu w organizmie miała 27-latka mieszkanka powiatu złotowskiego kierując samochodem, w którym wiozła swoje dzieci. Dzieci były przewożone bez fotelików samochodowych, ich mama zaś nie posiada uprawnień do kierowania samochodem - informuje KPP w Złotowie.

11 lutego br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie otrzymał zgłoszenie, że jedna z mieszkanek powiatu, jedzie samochodem wraz z dziećmi i prawdopodobnie jest w stanie nietrzeźwości.

Policjanci, którzy udali się na miejsce po przeanalizowaniu uzyskanych w zgłoszeniu informacji, bardzo szybko ujawnili pod jednym z marketów samochód, w którym była kobieta z dziećmi. W rozmowie z policjantami kobieta przyznała, że wcześniej spożywała alkohol. Po przebadaniu 27–latki okazało się, że ma ona ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Na domiar złego w aucie znajdowała się jej dwójka dzieci, bez fotelików ochronnych, a ich mama nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem.

Dzieci przekazano pod opiekę rodzinie, natomiast kobieta trafiła do policyjnej izby zatrzymań.

Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności Za popełnione wykroczenia polegające na przewożeniu dzieci niezgodnie z przepisami i kierowanie pojazdem nie mając uprawnień, kobietę ukarano w postępowaniu mandatowym.

(źródło: KPP Złotów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone