Zamknij

W sobotę większa liczba policjantów na pomorskich drogach. Działania "Alkohol i narkotyki"

16:11, 08.06.2018 | źródło: KWP Gdańsk
REKLAMA
Skomentuj
W sobotę większa liczba policjantów na pomorskich drogach. Działania "Alkohol i narkotyki" - fot. policja.pl

9 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania pn. Alkohol i narkotyki. Tego dnia na drogach województwa spotkamy większą liczbę funkcjonariuszy wyposażonych w alkomaty oraz testery na zawartość substancji działających podobnie do alkoholu.

9 czerwca w ramach akcji pn. "Alkoholi i narkotyki" każdy zatrzymany do kontroli kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz, w przypadku uzasadnionego podejrzenia, zostanie wykonany test na zawartość innych środków działających podobnie do alkoholu.

Jak rozpoznać osobę, która zażywała narkotyki? Nerwowe, niekontrolowane ruchy, senność, nadpobudliwość, słowotok, źrenice nienaturalnie reagujące na światło, problem z koordynacją, niespójne, bełkotliwe wypowiadanie się. Osoba, która zażywała jakąkolwiek zabronioną substancję, stanowi realne zagrożenie na drodze. Znikome, 1,5 sekundowe opóźnienie reakcji, powoduje wydłużenie drogi zatrzymania o kilkanaście metrów. Nie ma miejsca na tolerancję. 

Policjanci przypominają, że narkotyki działają nawet kilka dni po zażyciu. Mimo zaniku syndromów zewnętrznych, krążąca we krwi substancja ma wpływ na szybkość reakcji. Narkotest może pokazać wynik dodatni. Jakie są konsekwencje? Zatrzymane prawo jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara pieniężna, pozbawienie wolności, często utrata pracy, rozprawa sądowa i brak możliwości uzyskania zaświadczenia o niekaralności, które jest coraz częściej wymagane przez pracodawców.

(źródło: KWP Gdańsk)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone