Zamknij

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

14:40, 11.06.2018 | źródło: KPP Piła
REKLAMA
Skomentuj
Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa - fot. policja.pl

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna zadał cios nożem 35-latkowi, z którym wcześniej przebywał. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo mężczyzna może spędzić za kratami wiele lat - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Do zdarzenia doszło 7 czerwca br. Przed godziną 5:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał informację telefoniczną, że na klatce schodowej w jednym z budynków mieszkalnych w centrum Piły leży mężczyzna, który ma ranę kłutą brzucha. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, a także z Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego. Poszkodowanemu została udzielona szybka pomoc medyczna i 35-latek trafił do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Kilkudziesięciu policjantów prowadziło działania poszukiwawcze. Funkcjonariusze analizowali szczegółowo wszystkie zebrane informacje. Kryminalni ustalili, że przestępstwa mógł dokonać znajomy mężczyzny, z którym pokrzywdzony wcześniej przebywał.

Po kilku godzinach zintensyfikowanych działań funkcjonariusze zatrzymali na jednym z pilskich osiedli 18-letniego mężczyznę. Trafił on prosto do policyjnego aresztu. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile i Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 18-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Teraz za popełnione przestępstwo mieszkaniec Piły za kratami może spędzić wiele lat.

(źródło: KPP Piła)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone