Zamknij

W czwartek zwiększona liczba patroli w obrębie przejść dla pieszych

23:02, 13.06.2018 | źródło: KWP Gdańsk
REKLAMA
Skomentuj
W czwartek zwiększona liczba patroli w obrębie przejść dla pieszych - fot. policja.pl

W czwartek, 14 czerwca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego - informuje KWP w Gdańsku.

Zwiększoną liczbę patroli spotkamy w obrębie przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych, gdyż są to miejsca, w których najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. 

Kierowcom policjanci przypominają, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Piesi natomiast powinni pamiętać, aby podczas przechodzenia przez jezdnię nie korzystać z telefonów komórkowych i rozglądać się nawet kiedy sygnalizator nadaje kolor zielony. Po zmroku, poza obszarem zabudowanym, należy korzystać z elementów odblaskowych. Rowerzyści, mimo braku obowiązku, powinni korzystać z kasków i również zachować szczególną ostrożność podczas przejeżdżania przez jezdnię. 

Działania będą trwały od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora. Należy pamiętać, że pieszy i rowerzysta są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem samochodowym mają znikome szanse na uniknięcie poważnych obrażeń.

(źródło: KWP Gdańsk)
REKLAMA

Komentarze (1)

tytustytus

0 0

A w Bydgoszczy patroli policji brak. Coś tam pokręcą się po starym mieście a reszta nie jest patrolowana. Panuję wolna Amerykanka na ulicach. 21:10, 15.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone