Zamknij

Rozbój na plaży nad Jeziorem Wapieńskim

11:42, 14.06.2018 | źródło: KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Rozbój na plaży nad Jeziorem Wapieńskim - fot. KPP Złotów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej oraz funkcjonariusze z zespołu kryminalnego Komisariatu Policji w Krajence zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 25 lat podejrzanych o rozbój na młodych mieszkańcach Krajenki. Sprawcy popychając, uderzając i grożąc pobiciem, zaatakowali swoje ofiary wypoczywające na plaży nad Jeziorem Wapieńskim w gminie Krajenka. Już następnego dnia po poinformowaniu policji mężczyźni zostali zatrzymani. Mogą im grozić kary do 12 lat więzienia - informuje KPP w Złotowie.

4 czerwca br. policjanci otrzymali, informację, że w miniony weekend na plaży nad Jeziorem Wapieńskim doszło do rozboju. Jak się okazało, w godzinach wieczornych napadnięci zostali dwaj młodzi mieszkańcy Krajenki. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że rozboju dokonali dwaj mężczyźni, którzy są prawdopodobnie mieszkańcami gminy Wysoka. Sprawcy popychając, uderzając oraz grożąc pobiciem dokonali kradzieży srebrnego łańcuszka portfela z zawartością pieniędzy oraz rzeczy osobistych 18-latków.

Policjanci natychmiast podjęli dziania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Funkcjonariusze na bieżąco analizowali zebrany w sprawie materiał dowodowy. Na efekty tej pracy nie trzeba było długo czekać, już następnego dnia kryminalni ustalili adresy pod którymi przebywali sprawcy rozboju. Obaj zostali zatrzymani na terenie powiatu pilskiego i doprowadzeni do złotowskiej jednostki policji. Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz na ostateczne rozstrzygnięcie postępowania 22 i 25- latek poczekają za kratami złotowskiego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym mogą grozić im kary nawet 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KPP Złotów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone