Zamknij

Pracowity dzień złotowskich strażaków

14:54, 22.06.2018 | źródło: KP PSP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Pracowity dzień złotowskich strażaków - fot. KP PSP Złotów

Strażacy powiatu złotowskiego 21 czerwca wypracowali niezależnie od nich samych a za przyczyną anomalii pogodowych i innych przyczyn tak zwane karciane oczko. Od godziny 08:00 do godziny 18:00 odnotowano i obsłużono 21 różnego rodzaju zdarzeń. 

Dzień rozpoczął się od wypadku drogowego na gminie Okonek przy drodze krajowej. Następnie nagłe zatrzymanie krążenia u osoby w podeszłym wieku w miejscowości Zalesie zakończone brakiem przywrócenia czynności życiowych. W kolejności dała się we znaki temperatura i ogólnie panująca susza – odnotowano dwa pożary lasu w okolicach Leśniczówki Potulice i w Lędyczku, kierunek nieczynna żwirownia. Po godzinie czternastej strażacy rozpoczęli działania związane z nadciągającym wiatrem i opadami deszczu, który realizował swoje żniwo powalając drzewa na drogi, na budynki, linie energetyczne. 

Zdarzenia te dotyczyły następujących gmin: Jastrowie, Krajenka Okonek, Lipka, Tarnówka, M. Złotów. W zdarzeniach udział brało łącznie 91 strażaków i 23 pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

fot. KP PSP Złotów

fot. KP PSP Złotów

(źródło: KP PSP Złotów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone