Zamknij

Pożar podczas zbioru zboża

18:51, 07.07.2018 | źródło: KP PSP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Pożar podczas zbioru zboża - fot. KP PSP Złotów

7 lipca, kilkanaście minut przed godziną piętnastą do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie wpłynęła informacja o pożarze słomy i zboża na pniu w okolicy Nowej Wiśniewki w gminie Zakrzewo - informuje KP PSP w Złotowie.

Do pożaru skierowano łącznie cztery ciężkie i dwa średnie pojazdy ratowniczo-gaśnicze oraz samochód operacyjny z dowódcą. W chwili dojazdu pierwszych samochodów pożarniczych działania gaśnicze prowadzili właściciele pola i sąsiedzi przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego, ładowarki MANITU, która znacząco ograniczyła rozwój pożaru.

Trzeźwość umysłu właściciela i jego pracowników oraz sąsiadów pozwoliła zminimalizować straty w słomie i zbieranych w tym samym czasie plonach.

Przybyłe jednostki ugasiły główne źródła ognia i zlały wodą linie brzegowe przylegających upraw rolnych.

Zdarzenie łącznie obsługiwało około 40 strażaków ze Złotowa, Zakrzewa, Głomska i Lipki.

W związku z już rozpoczętymi żniwami, a przy tym ogromną suszą i wysokimi temperaturami strażacy apelują do wszystkich osób podejmujących prace żniwne, aby w stałej dyspozycji na polach był podręczny sprzęt gaśniczy, ciągnik z podpiętym pługiem, agregatem uprawowym lub inny ciężki sprzęt mechaniczny w celu szybkiej reakcji i minimalizowania ponoszonych strat.

fot. KP PSP Złotów

(źródło: KP PSP Złotów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone