Zamknij

Szubińscy policjanci zatrzymali złodziei przewodów telekomunikacyjnych

15:37, 11.07.2018 | st. asp. Damian Moczadło - p.o Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią
REKLAMA
Skomentuj
Szubińscy policjanci zatrzymali złodziei przewodów telekomunikacyjnych - fot. KPP Nakło nad Notecią

Kryminalni z szubińskiego komisariatu zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Szubin podejrzanych o kradzież przewodów telekomunikacyjnych, do której doszło na przełomie kwietnia i maja na terenie budowy drogi S 5 w Kołaczkowie. W ręce funkcjonariuszy dzień później wpadł również ich wspólnik. Sprawcy odpowiedzą za przestępstwo, które zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na przełomie kwietnia i maja. Jak wynikało z zawiadomienia, jakie przyjęli mundurowi, nieznany sprawca w krótkich odstępach czasu dokonał kilkukrotnie kradzieży przewodów telekomunikacyjnych o długości około 470 m i uszkodził infrastrukturę telekomunikacyjną w miejscowości Kołaczkowo. Poszkodowana firma zarządzająca budową odcinka drogi S 5 wyceniła straty na ponad 50 tys. zł.

Nad sprawą pracowali szubińscy kryminalni, którzy w poniedziałek (9.07.18) ustalili personalia dwóch podejrzanych. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Szubin w wieku 34 i 25 lat. Sprawcy, jeszcze tego samego dnia, zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas dalszych czynności mundurowi ustalili ich wspólnika, którym okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Szubin. Ten mężczyzna trafił do aresztu następnego dnia.

Zebrany materiał dowody pozwolił udowodnić mężczyznom kradzież i uszkodzenie sieci telekomunikacyjnej. Niebawem sprawa zostanie skierowana do sądu, który zdecyduje o karze dla nich. Zgodnie z kodeksem karnym za "zamach na urządzenia infrastruktury" można orzec karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(st. asp. Damian Moczadło - p.o Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone