Zamknij

Uwaga na obwoźnych handlarzy

18:16, 19.07.2018 | mł. asp. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią
REKLAMA
Skomentuj
Uwaga na obwoźnych handlarzy - fot. policja.pl

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność i o to, aby nie wpuszczali do mieszkań obcych. Mieszkanka jednej z podkcyńskich wsi straciła dokumenty oraz gotówkę po wizycie kobiety oferującej sprzedaż odzieży.

Niestety zdarza się, że do domów mieszkańców powiatu pukają nieuczciwi akwizytorzy, którzy oferują sprzedaż różnych towarów lub usług. Zazwyczaj, są to dwie osoby i kiedy jedna zajmuje rozmową pokrzywdzonych, druga przeszukuje pomieszczenia w poszukiwaniu pieniędzy i różnych cennych przedmiotów.

Zdarzają się również przypadki, że do drzwi mieszkania puka jedna kobieta, a jej wspólnik czeka na nią w aucie zaparkowanym nieopodal posesji. Tak właśnie było tym razem.

Do jednego z otwartych mieszkań na terenie kcyńskiej gminy weszła kobieta, a kiedy spostrzegła lokatorkę, zaoferowała jej do sprzedaży odzież. Dopiero po wyjściu handlarki pokrzywdzona zorientowała się, że zginął jej portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Policjanci apelują o to, aby nawet przebywając w mieszkaniach, zamykać je na klucz i nie wpuszczać nieznajomych. Warto też dokumenty oraz pieniądze przechowywać w szafach i nie pozostawiać ich w miejscach widocznych dla osób odwiedzających.

Sprzedaż odzieży, leczniczych kołder, kalendarzy czy sprzętu agd, mogą być jedynie pretekstem, by wejść do mieszkania. Szczególnie na tego typu sytuacje należy uczulać Seniorów, gdyż złodzieje mogą łatwo żerować na ich łatwowierności, dobrym sercu i próbować wejść do mieszkania np. pod pretekstem złego samopoczucia i potrzeby napicia się wody.

O wszelkich niepokojących wizytach osób nieznajomych należy informować policję pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

(mł. asp. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone