Zamknij

Zatrzymali 25-latkę podejrzaną o podpalenia lasów

12:36, 17.09.2018 | mł. asp. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią
REKLAMA
Skomentuj
Zatrzymali 25-latkę podejrzaną o podpalenia lasów - fot. KPP Nakło nad Notecią

Policjanci z nakielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 25-letnią mieszkankę gminy Kcynia do spraw podpaleń lasów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutów sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa powstania pożaru. Podejrzanej grozi do 8 lat więzienia.

W ciągu ostatnich miesięcy policja powiatu nakielskiego była informowana o pożarach lasów, jakie miały miejsce na terenie gminy Kcynia. Nad ustaleniem sprawcy podpaleń pracowali policjanci z nakielskiego wydziału kryminalnego. Ich sumienna praca przyniosła spodziewany efekt. Mundurowi ustalili, że podpalenia "to sprawka" 25-letniej mieszkanki jednej z podkcyńskich wsi. Policjanci pojechali pod ustalony adres, gdzie zatrzymali podejrzaną.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 25-latce przedstawiono zarzuty umyślnego podpalenia poszycia leśnego w Gromadnie oraz Ludwikowie, przez co sprowadziła bezpośrednie niebezpieczeństwo powstania pożaru, które zagrażało mieniu w wielkich rozmiarach.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami podejrzanej grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Jej zachowanie oceni sąd.

(mł. asp. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone