Zamknij
REKLAMA

Zostawiła małą córeczkę w nocy na drodze w lesie

13:52, 18.09.2018 | źródło: KPP Człuchów
Skomentuj Zostawiła małą córeczkę w nocy na drodze w lesie - fot. KPP Człuchów
REKLAMA

Wczoraj po godzinie 9:00 rano policjanci z Posterunku Policji w Czarnem zostali powiadomieni o 24-letniej mieszkance pobliskiej miejscowości, która sprawuje opiekę nad małym dzieckiem pod wpływem alkoholu. Policjanci potwierdzili tą informację, dodatkowo ustalili, że kobieta dzień wcześniej wracając z grilla do domu zostawiła na leśnej drodze swoją 3-letnią córkę, którą rano znaleźli pracownicy leśni i oddali pod opiekę rodzinie tej kobiety. Matka dziecka została zatrzymana, na szczęście dziecku nic się nie stało - informuje KPP w Człuchowie.

W poniedziałek rano funkcjonariusze z Posterunku Policji w Czarnem otrzymali informację z Ośrodka Pomocy Społecznej, że w małej wsi w pobliżu Czarnego 24-letnia mieszkanka tej miejscowości prawdopodobnie zostawiła na noc dziecko w wózku na drodze szutrowej w lesie. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, na miejscu około godziny 10:00 przebadali na zawartość alkoholu matkę dziecka, która miała 0,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili również, że kobieta spożywała dzień wcześniej alkohol z swoimi znajomymi i około godziny 22-23 opuściła spotkanie zabierając ze sobą w wózku swoją 3-letnią córkę. Matka dziecka doszła do swojego domu, jednak po drodze zostawiła córkę na leśnej drodze szutrowej. Rano około 5:30 do pracy tą droga jechali pracownicy leśni, zatrzymali się, gdy zobaczyli wózek z dzieckiem. Jeden z nich poznał dziewczynkę, która była zziębnięta i przestraszona. Wiedział, że w pobliżu mieszka jej rodzina i tam zostawił ją pod jej opieką.

Matka dziecka została zatrzymana. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca, gdzie znaleziono dziecko oraz przesłuchali świadków. Dziewczynka decyzją Sądu Rodzinnego w Człuchowie została umieszczona w pogotowiu opiekuńczym, została również przebadana przez lekarza. Na szczęście, mimo nocy spędzonej w lesie, nic się jej nie stało. 

Zatrzymana mieszkanka gminy Czarne najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa. Za narażenie na niebezpieczeństwo osoby, nad którą ciąży obowiązek opieki grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Człuchów

(źródło: KPP Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

NickNick

2 1

Boże jak tak można??
Z chęcią przygarne to dzieciątko gdyż i tak juz jestem rodziną zastępczą...
Czy ktoś wie czy można będzie zaadaptować i dac temu biednemu dzieciątku kochający dom ? 07:05, 19.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz