Zamknij

Na ratunek zwierzęciu gospodarskiemu

11:24, 11.10.2018 | źródło: KP PSP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Na ratunek zwierzęciu gospodarskiemu - fot. KP PSP Złotów

10 października 2018 r. o godzinie 18:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie, że w okolicach miejscowości Czernice na terenie podmokłym przylegającym do jednego z pastwisk ugrzęzła krowa. Zgłaszający dodał, że właściciel nie jest w stanie samodzielnie wydobyć zwierzęcia z zagrożenia. 

Na miejsce akcji zadysponowano jednostki OSP z Zakrzewa i Głomska oraz zastęp z Komendy Powiatowej PSP. Po rozpoznaniu potwierdzono treść zgłoszenia, uwiezione zwierzę pozostaje w terenie podmokłym tzw. Bagno Ługi, rozciągające się wzdłuż rzeczki Łużanki. Strażacy przy wykorzystaniu linek ratowniczych, pasów transportowych oraz węży pożarniczych dokonali siłowej ewakuacji zwierzęcia na najbliższy stały grunt, gdzie zostało ono przekazane właścicielowi i przetransportowane na teren gospodarstwa rolnego.

Powyższa sytuacja dowodzi, że zakres i wachlarz strażackich działań jest niezwykle szeroki a podjęte działania okazały się skuteczne, co w konsekwencji zaskutkowało uratowaniem zwierzęcia przed niechybną śmiercią.

Łącznie w trwających blisko dwie godziny działaniach zaangażowanych było osiemnastu strażaków z jednostek OSP Głomsk, OSP Ługi oraz KP PSP Złotów.

(źródło: KP PSP Złotów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone