Zamknij
REKLAMA

Nadal wsiadają za kierownicę po alkoholu. 21 nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawa jazdy

13:37, 12.10.2018 | źródło: KWP Bydgoszcz
REKLAMA
Skomentuj
Nadal wsiadają za kierownicę po alkoholu - fot. KWP Bydgoszcz

"Trzeźwy kierujący” to po raz kolejny przeprowadzona akcja na drogach województwa kujawsko-pomorskiego. Działania skierowane są przede wszystkim przeciwko tym, którzy wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. W czasie trwania działań policjanci ujawnili 27 kierujących, którzy tego dnia nie powinni prowadzić auta - informuje  kom. Joanna Jakubas z kujawsko-pomorskiej Policji.

Wczoraj (11.10.18) na drogach wszystkich powiatów naszego województwa można było spotkać większą ilość patroli. Wszystko to za sprawą cyklicznie prowadzonej akcji „Trzeźwy kierujący”, podczas której mundurowi kontrolowali trzeźwość kierujących. Prowadzone działania ukierunkowane były głównie na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz uświadamianie, jak tragiczne mogą być konsekwencje bezmyślnego zachowania zarówno dla samych kierujących, ale także innych niewinnych osób poruszających się po drodze. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego oraz na stan techniczny pojazdów.

W akcji wzięło łącznie udział 288 policjantów, którzy przebadali 16 831 kierujących. Pomimo cyklicznie prowadzonych działań przez kujawsko-pomorskich policjantów dalej nieodpowiedzialni kierowcy wsiadają za kierownicę po alkoholu. Policjanci zatrzymali wczoraj 27 takich kierujących, 21 z nich już straciło prawo jazdy. Ponadto, funkcjonariusze podczas akcji zatrzymali 51 dowodów rejestracyjnych.

Kolejny raz apelujemy o rozsądek! Każda osoba, która decyduje się na jazdę pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu.

(źródło: KWP Bydgoszcz)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone