Zamknij

Jastrowie: Zatrzymali sprawców rozboju na mieszkańcu Sypniewa

02:18, 08.01.2019 | źródło: KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Jastrowie: Zatrzymali sprawców rozboju na mieszkańcu Sypniewa - fot. Pixabay

Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu wspólnie z policjantami Grupy Realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali dwóch mężczyzn, odpowiedzialnych za dokonanie rozboju na mieszkańcu Sypniewa. Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - informuje KPP w Złotowie.

1 stycznia br. policjanci Komisariatu Policji w Jastrowiu otrzymali informację, że w trakcie sylwestrowej nocy w miejscowości Sypniewo dwóch mężczyzn dokonało rozboju. Policjanci ustalili, że dwaj mieszkańcy miejscowości w wieku 24 i 27 lat zaatakowali innego mieszkańca Sypniewa. Bijąc pokrzywdzonego mężczyznę pięściami po twarzy i przystawiając mu nóż do szyi zażądali, aby wydał im wszystkie posiadane przy sobie przedmioty. W obawie o swoje życie i zdrowie zaatakowany mężczyzna przekazał napastnikom kilkanaście złotych, telefon komórkowy i paczkę papierosów, które sprawcy zabrali i uciekli.

Policjanci Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Jastrowiu, z chwilą zgłoszenia zaistniałego zdarzenia natychmiast przystąpili do działania i podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Właściwa analiza zdarzenia i zebranych informacji oraz wnikliwa praca policjantów doprowadziła do ustalenia tożsamości, a także adresów pod którymi przebywali sprawcy przestępstwa.

2 stycznia br. w godzinach porannych jastrowscy kryminalni wspólnie z policjantami Grupy Realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali osoby odpowiedzialne za to zdarzenie i przewieźli ich prosto do policyjnego aresztu.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów dokonania rozboju. W toku dalszych czynności kryminalni ustalili, że jeden ze sprawców, dopuścił się również wielu innych przestępstw m.in. zniszczenia mienia, kierowania gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej, 24-latek usłyszał łącznie osiem zarzutów.

Sąd Rejonowy w Złotowie przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Złotowie i zastosował wobec mężczyzn najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Konsekwencją dokonania rozboju może być kara do 12 lat więzienia.

(źródło: KPP Złotów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone