Zamknij
REKLAMA

„Bezpieczny Pieszy” w powiecie nakielskim

16:40, 11.01.2019 | podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią
REKLAMA
Skomentuj
?Bezpieczny Pieszy? w powiecie nakielskim - fot. KPP Nakło nad Notecią

Policjanci z nakielskiej "drogówki" prowadzili na drogach powiatu działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Kontrolowali, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych, ale także, jak piesi stosują się do obowiązujących przepisów.

Policjanci z nakielskiej „drogówki”, na terenie całego powiatu, prowadzili w ostatnich dniach działania prewencyjne „Bezpieczny Pieszy”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa pieszych.

Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów mówiących o ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, zakazie parkowania przed przejściem dla pieszych, wyprzedzaniu na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi, jak i innych wykroczeniach, mających wpływ na bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Sprawdzane było także zachowanie pieszych. Funkcjonariusze przyglądali się w jaki sposób piesi przechodzą przez jezdnię i czy odbywa się to w miejscach dozwolonych. Kontrolowani byli także rowerzyści przejeżdżający niezgodnie z przepisami przez przejścia dla pieszych oraz poruszający się chodnikiem.

(podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone