Zamknij

Policjanci z Wyrzyska zatrzymali seryjnych włamywaczy

14:35, 04.02.2019 | źródło: KPP Piła
REKLAMA
Skomentuj
Policjanci z Wyrzyska zatrzymali seryjnych włamywaczy - fot. KPP Piła

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu pilskiego. Mężczyźni są podejrzani o włamania do blisko 30 samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Łupem złodziei padły elektronarzędzia, akcesoria samochodowe i sprzęt RTV. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tys. złotych. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 10 lat więzienia - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku na bieżąco zbierali i analizowali materiały dotyczące włamań, do których dochodziło na terenie gminy Wyrzysk oraz gmin sąsiadujących. Wielokrotnie funkcjonariusze przyjmowali zgłoszenia o kradzieżach z włamaniem dokonanych przez nieznanych sprawców do samochodów oraz pomieszczeń gospodarczych. Stróże prawa wytypowali osoby, które mogły być odpowiedzialne za te zdarzenia. 30 stycznia br. na terenie powiatu pilskiego policjanci z wyrzyskiego komisariatu zatrzymali seryjnych włamywaczy. To mieszkańcy naszego powiatu w wieku 24 i 27 lat.

W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się policjantom do kradzieży z włamaniem do blisko 30 samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Łupem włamywaczy padły elektronarzędzia, akcesoria samochodowe i sprzęt RTV. Dodatkowo sprawcy bardzo niszczyli samochody, które okradali. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę kilkudziesięciu tys. złotych. Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku odzyskali większość skradzionego mienia, które trafi z powrotem do swoich właścicieli.

Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku 24 i 27 lat. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Chodzieży wobec jednego z mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Drugi mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym mężczyznom grozi kara więzienia do 10 lat.

(źródło: KPP Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (4)

WeekaWeeka

5 0

Ciekawe czy też tam jest nasza boszka zielona i wkrętarka czerwona bo też włamali się do nas 15:44, 04.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomTom

0 0

Może moje radia się odnajdą... 19:36, 04.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BartasBartas

1 0

Ha ha akurat policja analizuje.... Ktoś poprostu ich sprzedał i dlatego wpadli.... 23:28, 04.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

karolkarol

0 0

osoby które utraciły swoje mienie zapraszamy do komisariatu być moze są tam wasze rzeczy.
17:18, 05.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone