Zamknij

UWAGA! Fałszywi policjanci w Wałczu

17:03, 07.02.2019 | źródło: KPP Wałcz
REKLAMA
Skomentuj
UWAGA! Fałszywi policjanci w Wałczu - fot. policja.pl

W ostatnich dniach na terenie miasta pojawiły się przypadki działania oszustów podających się za policjantów. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałcz, apelują zwłaszcza do osób starszych, którzy najczęściej stają się ofiarą oszusta o ostrożność - informuje KPP w Wałczu.

We wtorek policjanci otrzymali 4 zgłoszenia od osób starszych, które otrzymały telefon od mężczyzny podającego się za policjanta (st. sierż. Jacek Kania).

Rzekomy "policjant" informował osoby o tym, że z banku wyciekły dane seniorów, co może być wykorzystane i że osoby te są obserwowane. W żadnym z przypadków nie doszło do popełnienia przestępstwa. Policjanci apelują o ostrożność.

Tym razem seniorzy byli czujni i ostrożni. Pamiętajmy, że sprawcy przestępstw wciąż wyszukują nowych metod działania aby wyłudzić pieniądze od swoich ofiar. 

Pamiętajmy! Policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach, a tym bardziej telefonicznie. NIGDY też nie proszą o przekazanie żadnych sum pieniędzy. Bądźmy ostrożni, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, należy skontaktować się z Policją pod numerem telefonu 112.

(źródło: KPP Wałcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone