Zamknij
REKLAMA

Straciła uprawnienia za nadmierną prędkość

21:27, 19.04.2019 | podkom. Justyna Andrzejewska
REKLAMA
Skomentuj
Straciła uprawnienia za nadmierną prędkość - fot. policja.pl

Na trzy miesiące straciła uprawnienia do kierowania pojazdami 38-latka, którą w Karnowie skontrolowała nakielska „drogówka” w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Mieszkanka nakielskiej gminy otrzymała też wysoki mandat.

Nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego podczas codziennych służb eliminują z ruchu piratów drogowych, co przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na kontrolowanych trasach.

W dalszym ciągu jednak zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają obowiązujące przepisy obligujące ich do przestrzegania ograniczeń prędkości. Jednym z takich przypadków może być kierująca renault, którą mundurowi zatrzymali do kontroli w Karnowie, w związku z tym, że w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość aż o 64 km/h. Policjanci zatrzymali 38-latce na okres 3 miesięcy uprawnienia do kierowania pojazdami i ukarali 400 złotowym mandatem.    

Policja apeluje do kierowców, aby stosowali się do ograniczeń prędkości i przypomina, że zgodnie z art. 135 Ustawy prawo o ruchu drogowym policjant zatrzyma prawo jazdy kierującemu w przypadku, gdy ten kieruje pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50km/h na obszarze zabudowanym. Decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy wydaje Starosta.

(podkom. Justyna Andrzejewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone