Zamknij

Kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień

13:56, 14.05.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Sępólna Krajeńskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że 29-latek jechał pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (13.05.2019) w Zabartowie w gminie Więcbork sępoleńska drogówka zatrzymała do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel Movano w związku z przekroczeniem prędkości. W trakcie kontroli okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego zgodnie z decyzją starosty ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a mimo to odważył się "wsiąść za kółko" . Teraz nieodpowiedzialny kierowca opla  odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

MiśMiś

2 0

Pamiętajcie jezdzijcie jak chcecie tylko po Wojska Polskiego w Sępólnie, tu pomimo ze jest przedszkole i szkoła to nie kontroluja! 11:19, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone