Zamknij

Podsumowanie działań TELEFONY

10:18, 17.09.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Podsumowanie działań TELEFONY - fot. KWP w Bydgoszczy

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj wzmożone działania "TELEFONY". Głównym celem tej akcji jest poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków, ale także uświadomienie kierującym pojazdami, że korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy dekoncentruje, a to z kolei może przyczynić się do wypadków. Podczas działań policjanci ujawnili 250 tego typu wykroczeń.

Wczoraj (16.09.19) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą "TELEFONY”, podczas których szczególną uwagę zwracali na kierujących korzystających podczas jazdy z telefonu komórkowego. Głównym celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków. Akcja ma także za zadanie uświadomić kierującym pojazdami, że korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy dekoncentruje, a to może być przyczyną zdarzenia drogowego. Pomimo coraz większej świadomości nadal wielu kierujących popełnia tego typu wykroczenie. Kierowca, mając w ręku "komórkę’’, pisząc SMS-a czy odbierając e-maile, może nie zauważyć np. prawidłowo przechodzącej osoby na przejściu dla pieszych, co może skończyć się tragicznie.

W działaniach wzięło udział 280 policjantów ruchu drogowego i 20 policjantów innych komórek. Funkcjonariusze łącznie ujawnili 250 wykroczeń polegających na korzystaniu przez kierujących z telefonu komórkowego w czasie jazdy.

Policjanci przypominają, że używanie telefonu komórkowego podczas jazdy niezgodnie z przepisami, w najlepszym wypadku skutkuje 200 złotowym mandatem i 5 punktami karnymi. Korzystanie z zestawu słuchawkowego jest o wiele wygodniejsze, a przede wszystkim ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo. 

Autor: asp. Remigiusz Rakowski - KWP w Bydgoszczy

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

CrituCritu

0 0

Po co pisać dwa razy to samo w jednym tekście? co za cymbał pisze te artykuły. Gościu myślisz, że jesteśmy w czasach komuny i te artykuły czytają milicjanci?
10:28, 17.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone