Zamknij

Starszy nie znaczy bezbronny

13:11, 19.09.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Starszy nie znaczy bezbronny - fot. Ewa Szydeł

Wczoraj, 18.09.2019, w więcborskim Centrum Aktywności Seniora starsi mieszkańcy miasta i gminy wzięli udział w debacie społecznej zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Sępólnie Krajeńskim. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo osób starszych i zagrożenia z jakimi mogą się spotkać w dzisiejszych czasach.

Sępoleńscy policjanci omówili problematykę zagrożeń czyhających na osoby starsze. Prezentacja krótkich filmów poglądowych zobrazowała obecnym sposoby, jakimi przestępcy próbują oszukać starszych, okraść ich z majątku czy gotówki. Policjanci poinformowali seniorów w jaki sposób zapobiegać i jak zachować się w sytuacji, gdy padną ofiarą tego rodzaju przestępstwa. 

Mieszkańcy miasta i gminy Więcbork podczas wczorajszej debaty mieli także okazję poznać swoich dzielnicowych. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o priorytetowych działaniach dzielnicowych oraz ich roli w przygotowaniu i prowadzeniu przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej.

Funkcjonariusze omówili również zasady działania i obsługi Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji "Moja Komenda", to jest narzędzi, dzięki którym możliwa jest bezpośrednia współpraca z organami ścigania i wpływ na bezpieczeństwo ogólne. 

Na zakończenie seniorzy mieli możliwość porozmawiania z ekspertami na nurtujące ich problemy.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Lucjan WolszlegierLucjan Wolszlegier

0 0

Panowie Komendanci temal piekny tylko szara rzeczywistosc inna brak rehabilitacji spolecznej i zawodowej 20 lat.Spotkanie w Kamieni odmowa pomocy przez WSA oraz tytul wykonawczy za niechec placenia podatku za kolejarzy gdy pociag nie jezdzi.Wczoraj ktos chcial mnie sprezentowac damke dobrze ze policjant ja zabral i zdazylem na msze. 08:18, 22.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone