Zamknij

Do szubińskiego Urzędu Miejskiego wdarli się uzbrojeni napastnicy...

17:48, 20.09.2019 | źródło: KWP Bydgoszcz
REKLAMA
Skomentuj
Do szubińskiego Urzędu Miejskiego wdarli się uzbrojeni napastnicy... - fot. KWP Bydgoszcz

Jeden z agresorów zaatakował pracownice Biura Obsługi Klienta, drugi natomiast po wzięciu zakładnika zabarykadował się z nim w Sali Konferencyjnej ratusza - to scenariusz epizodu praktycznego ćwiczeń dowódczo–sztabowych nakielskiej komendy powiatowej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, które zostały przeprowadzone w minioną środę w Szubinie. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach ćwiczeń obronnych pk.: „KOBRA-19” organizowanych przez nakielskie Starostwo Powiatowe - informuje podkom. Justyna Andrzejewska z KPP w Nakle nad Notecią.

Współpracę policji, innych służb mundurowych oraz jednostek samorządu terytorialnego powiatu nakielskiego sprawdzały ćwiczenia obronne „KOBRA-19”, które w minioną środę (18.09.19) odbyły się na terenie powiatu nakielskiego. W ramach organizowanego przez Starostwo Powiatowe przedsięwzięcia, policjanci z Nakła i Bydgoszczy przeprowadzili swoje ćwiczenia dowódczo–sztabowe.

Jeden z agresorów został obezwładniony przez przybyłych na miejsce dzielnicowych. Do uwolnienia drugiego zaangażowano negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji. Równocześnie prowadzono także ewakuację pracowników urzędu, a funkcjonariusze Straży Pożarnej udzielali rannym pomocy medycznej.

Ćwiczenia dowódczo–sztabowe miały na celu sprawdzenie przygotowania służb na wypadek zaistnienia zdarzenia kryzysowego. Zakończeniem ćwiczeń było ich omówienie.

(źródło: KWP Bydgoszcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone