Zamknij
REKLAMA

To dopiero nałogowy palacz! W samochodzie miał 36 kg tytoniu i 1000 papierosów bez akcyzy

11:08, 09.10.2019 | E.S
Skomentuj
To dopiero nałogowy palacz! W samochodzie miał 36 kg tytoniu i 1000 papierosów bez akcyzy - fot. KMP Bydgoszcz
REKLAMA

Ponad 39 kilogramów krajanki tytoniu oraz blisko 1000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy. Do sprawy został zatrzymany 49-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 41 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą bydgoskiej komendy ustalili, że mieszkaniec powiatu bydgoskiego może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

Wczoraj (08.10.2019) policjanci ustalili, że 49-latek porusza się swoim autem w rejonie ulicy Szubińskiej w Bydgoszczy. Tam też zatrzymali go do kontroli. Wewnątrz auta funkcjonariusze zauważyli torbę wypełnioną workami z suszem tytoniowym leżącą na podłodze po stronie pasażera. Okazało się jednak, że mężczyzna przewozi więcej wyrobów tytoniowych. W bagażniku policjanci zabezpieczyli jeszcze dwa worki jutowe z suszem oraz 950 sztuk papierosów.

Wszystkie zabezpieczone wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy. 49-latek swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 41 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego.

Autor: podkom. Lidia Kowalska - KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz