Zamknij
REKLAMA

Areszt dla podejrzanego o oszustwa finansowe

13:05, 15.10.2019 | podkom. Justyna Andrzejewska
Skomentuj
fot. KPP Nakło nad Notecią
REKLAMA

Najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym 39-latek zatrzymany w sprawie oszustw finansowych, do jakich doszło w ostatnich miesiącach w Nakle. Skala przestępstwa jest na tyle duża, że sprawcy grozi najsurowsza z możliwych kar.

W ubiegłym miesiącu do nakielskiej komendy zaczęli zgłaszać się mieszkańcy, którzy informowali, że zostali oszukani podczas płacenia różnego rodzaju rachunków w jednym z „okienek bankowych” w Nakle. Wpłacane przez nich pieniądze nigdy nie trafiły do odbiorców. Ostatecznie policjanci wykonali czynności z blisko 700 osobami pokrzywdzonymi. Łączne straty szacowane są na setki tysięcy złotych.

Wszystko wskazywało na to, że oszustw dokonał 39-letni pracownik placówki, odpowiedzialny za realizację przelewów. Z tej racji, że mężczyzna przebywał w specjalistycznej placówce medycznej śledczy nie mogli wykonać z nim żadnych czynności. 

W miniony piątek (11.10.19) kiedy tylko uzyskano informację, że wykonanie czynności procesowych jest możliwe prokurator wydał nakaz zatrzymania podejrzanego. Jeszcze tego samego dnia nakielscy kryminalni zatrzymali  39-latka w placówce medycznej w powiecie aleksandrowskim, skąd dowieźli go na przesłuchanie do nakielskiej prokuratury.

Oskarżyciel przedstawił nakielaninowi zarzuty doprowadzenia pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i aby zachowany został właściwy tok prowadzonego postępowania śledczy wystąpili do sądu o areszt dla podejrzanego. 

Posiedzenie odbyło się w minioną sobotę (12.10.19). Sędzia przychylił się do wniosku i zdecydował, że najbliższe 3 miesiące nakielanin spędzi za kratami. Tam też został przetransportowany.

Jak wynika ze zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego oszustwa, o jakie podejrzany jest 39-latek, dotyczą mienia znacznej wartości, dlatego grozi mu kara wyższa niż zwyczajowo tj.: nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(podkom. Justyna Andrzejewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz