Zamknij
REKLAMA

Trzeźwy kierujący - podsumowanie sobotnich działań

10:15, 02.12.2019 | E.S
Skomentuj Trzeźwy kierujący - podsumowanie sobotnich działań - fot. KWP w Bydgoszczy
REKLAMA

W minioną sobotę w godzinach rannych i wieczornych kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali 16 435 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 23 kierujących „na podwójnym gazie”.

W sobotę (30.11.19) w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały od 6.00 do 9.00 oraz od 18.00 do 21.00. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń typu Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań zaangażowano 184 policjantów ruchu drogowego i 84 funkcjonariuszy z innych komórek, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 16 435 kierujących spośród których 18 nie powinno wsiadać "za kółko". Znalazło się również 5 cyklistów, którzy zdecydowali się na kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 19 praw jazdy i 40 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje są organizowane cyklicznie i nadal będą kontynuowane. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

Autor: sierż. szt. Agnieszka Bubień, źródło i fot. KWP w Bydgoszczy

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz