Zamknij
REKLAMA

Przewozy zarobkowe pod lupą służb

13:05, 02.12.2019 | E.S
Skomentuj Przewozy zarobkowe pod lupą służb - fot. KWP Bydgoszcz
REKLAMA

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” wraz z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej podczas wspólnych działań kontrolowali prawidłowość przewozu osób. Celem wspólnych działań jest eliminowanie z ruchu nielegalnych przewoźników oraz tych, którzy łamiąc obowiązujące przepisy narażają bezpieczeństwo przewożonych osób. W trakcie kontroli ujawniono dwóch kierowców, którzy bez wymaganych dokumentów przewozili pasażerów.

W sobotę (30.11.2019) policjanci ruchu drogowego z bydgoskiej komendy wraz z inspektorami  Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej kontrolowali pojazdy ze zwróceniem uwagi na legalność i prawidłowość przewożonych pasażerów. Podczas działań funkcjonariusze dokonywali rutynowych kontroli pojazdów.

W dwóch przypadkach, w wyniku rozpytania pasażerów, skontrolowano dokumenty kierowców pod kątem wykonywania zarobkowego przewozu osób, jak również prawidłowego wyposażenia pojazdów (między innymi w taksometry i oznakowanie). Efektem kontroli było ujawnienie dwóch kierowców, którzy wykonywali przewóz drogowy osób, samochodem osobowym (zamawiane za pośrednictwem aplikacji) nie posiadając wymaganych dokumentów oraz badań lekarskich i psychologicznych. Dalsze postępowanie administracyjne w tych sprawach prowadzone będzie przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Skontrolowani anonimowi przewoźnicy stanowią nieuczciwą konkurencję w stosunku do licencjonowanych przewoźników drogowych.

Autor: kom. Tomasz Wesołowski WRD KWP Bydgoszcz - fot. KWP Bydgoszcz

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz