Zamknij
REKLAMA

Pościg za Fiatem Doblo przewożącym trefny towar na DK-25

14:35, 16.10.2018 | źródło: KWP Bydgoszcz
Skomentuj Pościg za Fiatem Doblo przewożącym trefny towar na DK-25 - fot. KWP Bydgoszcz
REKLAMA

100 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy, gdy po pościgu zatrzymali 34-letniego kierowcę Fiata Doblo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę 113 tysięcy złotych - informuje podkom. Lidia Kowalska z KMP w Bydgoszczy.

Policjanci bydgoskiej „drogówki” w minioną sobotę (13.10.18) czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących drogą krajową nr 25, sprawdzając m. in. stan trzeźwości kierujących. Tuż przed godziną 17:00 postanowili zatrzymać do kontroli kierującego Fiatem Doblo na łódzkich numerach rejestracyjnych.

Mimo dawanych wyraźnych sygnałów do zatrzymania kierowca się im nie podporządkował, a wręcz przeciwnie, znacznie zwiększył prędkość. Policjanci rozpoczęli za nim pościg. Poinformowali o tym natychmiast dyżurnego, który skierował dodatkowy patrol. Mężczyzna za nic miał sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Nie zwracał również uwagi na obowiązujące przepisy drogowe, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu: m.in. jechał z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym w miejscowościach Gościeradz i Tryszczyn, wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz w miejscach niedozwolonych, jechał po powierzchni wyłączonej z ruchu, zmuszał innych uczestników ruchu do gwałtownego hamowania.

Jego dalszą jazdę uniemożliwił patrol, który zablokował mu drogę z naprzeciwka oraz uszkodzenia zawieszenia powstałe w Fiacie podczas ucieczki. Chwilę po zatrzymaniu 34-letniego kierowcy był już znany powód takiego zachowania. Okazało się, że w części bagażowej pojazdu znajdują się kartony z nielegalnym tytoniem. Było to 100 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W ten sposób mieszkaniec powiatu bydgoskiego uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę 113 tysięcy złotych.

34-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Następnego dnia (14.10.18) usłyszał zarzut z kodeksu karnego dotyczący niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz z kodeksu karnego skarbowego posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

(źródło: KWP Bydgoszcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%