Zamknij
REKLAMA

7. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

00:17, 10.04.2017 | ps
fot. prezydent.pl
REKLAMA

10 kwietnia przypada 7. rocznica katastrofy lotniczej w Smoleńsku, w której zginęli wszyscy członkowie delegacji państwowej zmierzającej na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Śmierć poniosło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz parlamentarzyści, przedstawiciele Sił Zbrojnych RP, przedstawiciele Rodzin Katyńskich i innych stowarzyszeń, osoby towarzyszące, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu i załoga polskiego samolotu Tu-154M.

Centralne obchody rocznicowe odbędą się w Warszawie, w okolicy Pałacu Prezydenckiego przy ul. Krakowskie Przedmieście i będą miały charakter państwowy. 

Uroczystości w Warszawie rozpoczną się o godzinie 8:00 Mszą Świętą w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w kościele seminaryjnym Wniebowzięcia NMP. O godzinie 8:41 przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się Apel Pamięci. 

Po południu, o godzinie 16:30 przed Pałacem Prezydenckim przemówienie wygłosi Prezydent Andrzej Duda.

Wieczorne uroczystości o godzinie 19:00 rozpocznie Msza Święta w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, a następnie, o godzinie 21, przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się Apel Smoleński oraz wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego.


Obchody w regionie

Piła
W poniedziałek 10 kwietnia w 7 rocznicę katastrofy smoleńskiej i 77 rocznicę zbrodni katyńskiej zostanie odprawiona rocznicowa msza święta o godz. 18:00 w Kościele p.w. Świętej Rodziny. Mszy świętej przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Krzysztof Włodarczyk. Po zakończeniu Mszy Świętej planowane jest przejście wiernych na Plac Zwycięstwa i złożenie pod figurą św. Jana Pawła II kwiatów i zniczy.


Bydgoszcz
Godzina 18:00 Kościół OO. Jezuitów Pl. Kościeleckich Msza św. w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej
Godzina 19:00 Stary Rynek – ułożenie Krzyża z kwiatów i zniczy, wystąpienia okolicznościowe

(ps)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%