Zamknij
REKLAMA

Nieuczciwy kontrahent? Detektyw znajdzie dowody!

18:49, 24.05.2022 | .
fot. partnera

Nawiązywanie relacji biznesowych i handlowych to codzienność osób, prowadzących własną działalność gospodarczą. Choć przed podpisaniem kluczowych dokumentów staramy się sprawdzać potencjalnego kontrahenta, nigdy nie mamy pewności, że zachowa się on wobec nas uczciwie. Jeśli klient spóźnia się z płatnościami, nie dotrzymuje warunków umowy czy odmawia współpracy, warto go sprawdzić dogłębnie. Pomoże w tym wykwalifikowany detektyw.

Nieuczciwy kontrahent - jak go rozpoznać?

Samodzielne rozpoznanie nieuczciwego kontrahenta jest bardzo trudne, bowiem początkowo większość przedsiębiorców nie sprawia wrażenia, jak gdyby chcieli nas oszukać. Czasami współpraca przebiega wzorowo przez długie miesiące, a nawet lata, jednak w pewnym momencie okazuje się, że nasz partner biznesowy nie jest w stosunku do nas uczciwy. Czym to się przejawia? Zazwyczaj mamy problem z otrzymaniem terminowej płatności za wykonane usługi bądź za sprzedany towar. Ponadto, kontrahent może oferować nam produkty gorszej jakości, niż innym klientom. Czasami nieuczciwi kontrahenci zawierają w umowach niezrozumiałe dla nas zapisy, z których konsekwencjami będziemy musieli borykać się przez dłuższy okres czasu. Dlatego też dobrze jest być wyczulonym nawet na tych, z którymi współpraca przez dłuższy okres czasu układała się wręcz idealnie. Choć we własnym zakresie możemy przeprowadzić wywiad gospodarczy, to jest to dosyć czasochłonne, a co więcej, wymaga posiadania pewnej wiedzy oraz umiejętności. Dlatego też warto zgłosić się po pomoc do prywatnego detektywa, który upewni się, czy kontrahent rzeczywiście jest w stosunku do nas uczciwy. 

W jaki sposób może pomóc prywatny detektyw?

Działania prywatnego detektywa opierają się w głównej mierze na zbieraniu informacji, które mogą być pomocne klientowi. Jest on osobą bezstronną, zatem jakiekolwiek aktywności z jego strony nie wzbudzają żadnych podejrzeń. Prywatny detektyw sprawdza kontrahenta pod wybranym przez klienta kątem bądź też przeprowadza kompleksowy wywiad gospodarczy, w zależności od potrzeb i preferencji. Oczywiście, drugie rozwiązanie wydaje się być korzystniejsze, jeśli chcemy upewnić się, że nasz kontrahent nie stosuje dobrych, uczciwych praktyk biznesowych. Klienci otrzymują od prywatnego detektywa pełne informacje wraz z dowodami, które mogą być użyte przeciwko kontrahentowi na przykład w czasie przeprowadzania negocjacji bądź nawet w sporach sądowych. Warto mieć na uwadze, że prywatny detektyw gromadzi dowody w jak najkrótszym, możliwym czasie, choć w niektórych przypadkach przeprowadzenie kompleksowego wywiadu może być długotrwałe.

Jaką agencję detektywistyczną wybrać?

Wiadomo już, w jaki sposób może pomóc prywatny detektyw, pozostaje jednak pytanie, jaką agencję detektywistyczną wybrać do współpracy? Generalnie warto postawić na taką, która ma spore doświadczenie w zbieraniu wywiadów gospodarczych. Jest nią na przykład Agencja Focus, która skupia wyłącznie profesjonalistów w swojej dziedzinie. Dzięki temu mamy pewność, że oddajemy naszą sprawę w dobre ręce, a otrzymane dowody będą dla nas pełnowartościowym środkiem do podjęcia właściwych decyzji czy wytoczenia sprawy nieuczciwemu kontrahentowi. Pamiętajmy, że prywatny detektyw może prowadzić wyłącznie działania, które są całkowicie zgodne z obowiązującym prawem. Dlatego też zebrane przez niego dowody są dla klientów tak wartościowe i pomocne. Współpraca z doświadczonym detektywem pomoże przedsiębiorcom rozwiać wszelkie wątpliwości, odnośnie ich kontrahentów i partnerów biznesowych. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%