Zamknij
REKLAMA

Doradca kredytowy - jak wybrać najlepiej?

09:30, 21.06.2022 | .
fot. partnera

W wyłonieniu najlepszej oferty spośród wielu propozycji banków działających na polskim rynku nieocenione okazuje wsparcie specjalisty, jakim jest doradca kredytowy. Bydgoszcz to natomiast coraz częściej wybierane przez młodych ludzi miasto, w którym chcą osiedlić się na stałe - między innymi ze względu na dużo niższe ceny nieruchomości, niż w przypadku kilku największych metropolii w kraju. Jak wybrać najlepszego doradcę, który rzetelnie przedstawi propozycje produktów kredytowych, a tym samym pomoże nabyć nieruchomość w Bydgoszczy?

W wyłonieniu najlepszej oferty spośród wielu propozycji banków działających na polskim rynku nieocenione okazuje wsparcie specjalisty, jakim jest doradca kredytowy. Bydgoszcz to natomiast coraz częściej wybierane przez młodych ludzi miasto, w którym chcą osiedlić się na stałe - między innymi ze względu na dużo niższe ceny nieruchomości, niż w przypadku kilku największych metropolii w kraju. Jak wybrać najlepszego doradcę, który rzetelnie przedstawi propozycje produktów kredytowych, a tym samym pomoże nabyć nieruchomość w Bydgoszczy

Przede wszystkim niezależność

Dla kredytobiorcy absolutnie najważniejszym kryterium wyboru doradcy finansowego jest jego niezależność. Kluczowe jest, aby na porady, jakich udziela specjalista, nie miała wpływu współpraca z instytucją bankową, ale najlepszy interes klienta. Zadaniem doradcy jest zaproponowanie rozwiązania możliwie najkorzystniejszego dla kredytobiorcy, a nie dla pośrednika. Warto już podczas pierwszego spotkania - albo nawet jeszcze przed umówieniem konsultacji - sprawdzić, czy dany doradca pośredniczy w zawieraniu umów ze wszystkimi bankami, jakie działają na rynku polskim. Jedynie wtedy możemy mieć pewność, że poznamy rzeczywiście wszystkie możliwości, a do tego w podjęciu decyzji pomoże nam rzetelny ekspert. 

Duża firma czy małe biuro doradców kredytowych?

Rynek doradców kredytowych - zarówno na terenie Bydgoszczy, jak i w całej Polsce - podzielony jest pomiędzy największych graczy oraz niewielkie biura o lokalnym charakterze. Niezależnie jednak, czy zdecydujesz się zaufać korporacji, czy specjaliście z polecenia prowadzącemu jednoosobową działalność gospodarczą, należy najpierw wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Zawsze warto zapoznać się z opiniami w internecie - być może dowiesz się czegoś ciekawego. To właśnie w wizytówkach Google Moja Firma (a nie na stronie WWW biura) znajdują się autentyczne opinie napisane przez klientów. Nie zrażaj się jednak jeśli na 100 komentarzy znajdziesz 2 negatywne - powodem do wątpliwości może natomiast stać się większy odsetek niezadowolonych użytkowników. Zwracaj uwagę szczególnie na takie aspekty jak rzetelność, uczciwość, niezależność, przejrzyste zasady współpracy czy bezpieczeństwo danych osobowych

Najważniejsze pierwsze wrażenie

Gdy już zakończysz lekturę komentarzy w internecie i będziesz mieć pewność, że umawiasz się na spotkanie z prawdziwym ekspertem w branży finansowej, nie trać czujności. Podczas konsultacji zwracaj uwagę na to, jak szczegółowo doradca wypowiada się o rynku, interesującym Cię kredycie czy aktualnej sytuacji w krajowej gospodarce. Ogólniki albo zdawkowe odpowiedzi na różne pytania mogą budzić uzasadnione wątpliwości co do wiedzy pośrednika. Jeżeli na pierwszym spotkaniu - mimo np. niewielkiego wkładu własnego do kredytu przy wysokiej kwocie pożyczki - usłyszysz same dobre wiadomości i doradca zapewni Cię, że znajdzie dla Ciebie mnóstwo atrakcyjnych ofert, prawdopodobnie nie jest do końca szczery. W rzeczywistości banki niezbyt chętnie udzielają kredytów, a to oznacza, że przy ograniczonych możliwościach ograniczone będą także propozycje do wyboru, o czym doradca powinien uczciwie poinformować. Już w pierwszej wymianie zdań spytaj dokładnie o warunki współpracy, w tym o to, kto pokrywa prowizję pośrednika. Zwykle jest to bank udzielający kredytu, jednak ostrożności nigdy za wiele. 

Dobry doradca kredytowy już na pierwszym spotkaniu przeanalizuje Twoją zdolność kredytową i oceni szanse na otrzymanie finansowania na mieszkanie, samochód czy inwestycję. Od razu przedstawi Ci kilka ofert różnych banków, porówna je oraz doradzi, która z nich jest najkorzystniejsza. Gdy decyzja zostanie podjęta, pośrednik na tym samym spotkaniu w Twoim imieniu złoży wniosek (albo wnioski, jeśli postanowisz spróbować szans w kilku bankach), a następnie będzie informował Cię o każdej zmianie statusu wniosku lub konieczności dostarczenia dodatkowych dokumentów. Szukasz godnego zaufania doradcy kredytowego w Bydgoszczy? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami! 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%